Futbalový Slovan nakupuje vo veľkom: Okrem Oršulu prichádza aj zahraničná posila

Filip Oršula zo Spartak Myjava a Martin Chren z FC ViON Zlaté Moravce
Filip Oršula zo Spartak Myjava a Martin Chren z FC ViON Zlaté Moravce

BRATISLAVA - Útočník Filip Oršula odchádza zo Spartaka Myjava do konkurenčného klubu v rámci najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Slovana Bratislava. Informáciu prinieslo facebookové konto "kopaničiarov".

Dvadsaťjedenročný rodák zo Sebedražia Oršula prešiel v mladosti cez Prievidzu a Trnavu do akadémie Manchestru City. Neskôr tento mládežnícky reprezentant SR pôsobil v holandskom FC Twente, anglickom Wigane Athletic a nemeckom MSV Duisburg. Myjavu posilnil vo februári. 

Spartak možno čoskoro angažuje náhradu na Oršulov post. "Máme vytypovaného vhodného hráča, ale ak by sa nám ho nepodarilo získať, vedeli by sme situáciu, s ktorou sme rátali, riešiť aj z vlastných zdrojov," povedal manažér Pavol Holeščák. 

Srbský defenzívny stredopoliar Slobodan Simovič do Slovana

Srbský stredopoliar Slobodan Simovič posilnil káder slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava. K "belasým" prichádza z bieloruského Dinama Minsk. Upísal sa na dva pol roka s následnou opciou.

"Slovan je veľký a slávny klub. Je pre mňa česť byť súčasťou najúspešnejšieho klubu na Slovensku. Chcem pomôcť Slovanu k zisku titulu a k štartu v európskych pohároch. Budem robiť všetko pre to, aby som bol prínosom,“ povedal pre web klubu 25-ročný Simovič (nar. 22. mája 1989), ktorého prioritou je defenzívna činnosť. 

Bez desiatich centimetrov dvojmetrový rodák z Čačaku si v minulosti obliekal aj dresy Nového Sadu a Spartaka Zlatibor Voda Subotica. V Bielorusku pôsobil od roku 2012, nastúpil na 74 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly. 

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať skúseného hráča na post defenzívneho záložníka. Simoviča sme sledovali a očakávame, že bude pre nás prínosom. Sme s ním pár dní a je z neho cítiť veľký optimizmus a pozitívne myslenie,“ povedal generálny riaditeľ klubu Dušan Tittel. 


Tagy: Slovan Bratislava Spartak Myjava Filip Oršula

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA