VIDEO Husársky kúsok na úkor francúzskeho šampióna: PSG padol po famóznom obrate súpera!

Bastia proti majstrovskému PSG predviedla parádny obratBastia proti majstrovskému PSG predviedla parádny obrat Zdroj: psg.fr

PARÍŽ - Futbalisti úradujúceho francúzskeho majstra Paríža St. Germain prekvapujúco prehrali v sobotňajšom zápase 20. kola Ligue 1 na pôde korzickej Bastie 2:4. Hostia pritom viedli po 20. minútach už 2:0 gólmi Lucasa Mouru a Adriena Rabiota, no Bastia dokázala ešte do polčasu vyrovnať.

Po zmene strán zariadil trojbodový zisk pre SC Palmieri a v 89. minúte ten istý hráč zavŕšil k.o. favorita. Parížania v uplynulých troch kolách najvyššej francúzskej súťaže získali jediný bod a komplikujú si cestu za ziskom majstrovského hetriku.

Zverenci trénera Laurenta Blanca nevyužili zaváhanie Olympique Marseille, ktorý v piatok podľahol Montpellieru 1:2. Od lídra tabuľky a úhlavného rivala ich naďalej delia tri body. Parížania v sobotu klesli na štvrtú pozíciu ligovej tabuľky, dostali sa pred nich hráči St. Étienne zásluhou triumfu v Reims 2:1. Kouč parížskeho tímu po sérii kolísavých výsledkov nemá pevnú pozíciu.

Novým lídrom Ligue 1 sa môže stať Olympique Lyon v prípade, že v nedeľu doma zvíťazí nad Toulouse.

SC Bastia - Paríž SG 4:2 (2:2)
Góly: 32. Boudebouz (z 11 m), 45. Modesto, 56. a 89. Palmieri - 10. Lucas, 20. Rabiot

Evian - Rennes 1:1 (0:0)
Góly: 63. Thomasson - 67. N'tep

Guingamp - Lens 2:0 (1:0)
Góly: 17. Mandanne, 76. Beauvue (z pok. kopu)

Lille - Caen 1:0 (1:0)
Gól: 20. Frey

Nice - Lorient 3:1 (1:1)
Góly: 29. Bauthéac (z pok. kopu), 61. Bosetti, 67. Eduardo - 6. Jeannot