VIDEO Ani nohou, ani hlavou: Iba hviezdny Ibrahimovič dokáže streliť takýto gól!

Zlatan Ibrahimovič so spoluhráčmi oslavuje svoj gólZlatan Ibrahimovič so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: psg.fr

PARÍŽ - Futbalisti francúzskeho PSG konečne ukončili čakanie na triumf, keď sa po troch dueloch bez výhry radovali v národnom pohári na pôde St. Étienne z postupu do semifinále. Ústrednou postavou celého stretnutia bol ako inak hviezdny švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič.

Práve jeden z najlepších kanonierov pohybujúcich sa po európskych trávnikoch totiž rozhodol patový súboj na ihrisku St. Étienne. Diváci na úvodný a zároveň jediný gól stretnutia museli čakať až do 72. minúty, kedy sa hviezdny Zlatan opäť raz pripomenul. Topkanonier strelil už veľa rozličných gólov s mnohými spôsobmi zakončenia, ale takýto v zbierke zrejme ešte nemal. Švédska star po peknom centri loptu do siete St. Étienne dopravila netypicky hruďou a svojim 14. streleckým zásahom v prebiehajúcej sezóne Ibrahimovič poslal PSG do semifinále.

Futbalisti PSG pohárovým triumfom ukončili hernú krízu, v ktorej sa aktuálne nachádzali. Z posledných troch zápasov francúzskej ligy totiž získali len bod, naposledy stratili vyhratý duel v Bastii (2:4) a v tabuľke sa prepadli až na štvrté miesto. Parížania pritom v tomto dueli viedli po dvadsiatich minútach po zásahoch Lucasa a Adriena Rabiota už 2:0, ale potom už skóroval len korzický tím. Dôležitý postupový zásah Ibrahimoviča proti St. Étienne tak môže pre hviezdny tím byť aj veľmi cennou psychickou vzpruhou.