VIDEO Torres hviezdou madridského derby: Ronaldo nezabránil vypadnutiu obhajcu trofeje

Fernando Torrés so spoluhráčmi oslavuje gól do siete RealuFernando Torrés so spoluhráčmi oslavuje gól do siete Realu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid postúpili do štvrťfinále Španielskeho kráľovského pohára. Vo štvrtkovej odvete osemfinále remizovali na štadióne Santiaga Bernabeua s domácim mestským rivalom Realom Madrid 2:2 a predčasne tak ukončili nádeje obhajcu trofeje.

Skóre duelu otvoril už v prvej minúte hosťujúci Fernando Torres, pre ktorého to bol prvý gól po návrate do jeho bývalého klubu. Tridsaťročný bývalý hráč FC Liverpool a Chelsea Londýn dal na Santiago Bernabeu jeho vôbec prvý gól. A v prvej minúte druhého polčasu dosiahol aj druhý, ktorým úradujúceho majstra La Ligy dostal opäť do vedenia po tom, ako v 20. minúte vyrovnal Sergio Ramos. "Biely balet", ktorý v decembri vyhral majstrovstvá sveta klubov FIFA, vyrovnal po zásahu Cristiana Ronalda v 54. minúte, no skóre sa už nezmenilo. Prvý zápas na Štadióne Vicenteho Calderóna sa pred týždňom skončil víťazstvom Atlética 2:0.

Atlético sa vo štvrťfinále stretne takmer určite s FC Barcelona, ktorá hrala odvetu na pôde FC Elche od 22.00, pričom prvý domáci zápas vyhrala vysoko 5:0.

Real Madrid - Atlético Madrid 2:2 (1:1)
Góly: 20. Ramos, 57. Cristiano Ronaldo - 1. a 46. Torres
/prvý zápas: 0:2, do štvrťfinále postúpilo Atletico/

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Fernando Torres Real Madrid Atlético Madrid