Tatar v životnej forme: Slovenský strelec pomohol Detroitu ďalším gólom

Tomáš Tatar (vľavo) prekonal brankára St. Louis Blues Briana Elliotta počas druhej tretinyTomáš Tatar (vľavo) prekonal brankára St. Louis Blues Briana Elliotta počas druhej tretiny Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jedným gólom k víťazstvu svojho Detroitu v nočnom zápase NHL na ľade St. Louis Blues 3:2 po predĺžení.

Pre dvadsaťštyriročného krídelníka to bol 18. gól v sezóne a celkovo má na konte 29 bodov. V nadstavenom čase rozhodol o triumfe "červených krídiel" tri sekundy pred záverečnou sirénou Pavel Dacjuk.

Philadelphia - Vancouver 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 7. Bonino (Matthias, Stanton), 14. H. Sedin (D. Sedin, Burrows), 22. Vrbata (H. Sedin, D. Sedin), 22. Hansen (Edler)

Dallas - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 59. Daley (Roussel, Spezza) - 4. Frolík (Perreault), 48. E. Kane (Stuart)

Buffalo - Minnesota 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Góly: 6. Parise (M. Koivu, Pominville), 20. Vanek (M. Koivu, Pominville), 26. Brodziak (Haula), 30. Dumba (Pominville, Parise), 39. Spurgeon (Blum, R. Carter), 45. Cooke (Brodziak), 59. Haula (Vanek, Folin)
Andrej Meszároš (Buffalo) -3, odohral 15:13 min

St. Louis - Detroit 2:3 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Góly: 44. Backes (Bouwmeester, Shattenkirk), 60. Steen (Pietrangelo, Tarasenko) - 39. Andersson (D. Miller, Glendening), 40. TATAR (J. Ericsson, Sheahan), 65. Daciuk (Quincey, DeKeyser)
Tomáš Tatar (Detroit) 1 gól, 2 strely, +1, 2 tr. min, odohral 16:23

Florida - Colorado 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 6. Ekblad (B. Campbell, Bjugstad), 34. Barkov (Boyes, Huberdeau) - 3. Barrie (J. Mitchell, Guenin), 34. Landeskog (R. O'Reilly), 52. Holden (Tanguay, Barrie), 60. Iginla (Tanguay)
Tomáš Kopecký (Florida) 1 strela, odohral 11:50 min

Arizona - Calgary 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 33. Boedker (Yandle, Chipchura) - 22. Backlund (Gaudreau, Wideman), 45. Jones (Bouma, Brodie), 56. Giordano (Monahan, Bouma), 59. Monahan (Wideman, Jones)

Tampa Bay - Edmonton 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 28. Stamkos (Carle, Garrison), 42. Palát (Kučerov, T. Johnson), 52. Palát (T. Johnson, Nesterov) - 14. Pouliot (Nugent-Hopkins), 40. Pouliot (Hall, Nugent-Hopkins)

Ottawa - Montreal 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 2. Zibanejad (Hoffman, Ryan), 17. Pageau (M. Michálek, Stone), 23. E. Karlsson (M. Michálek, Pageau), 60. Condra (Gryba, Legwand) - 15. Pacioretty (Gallagher, Plekanec)

Boston - New York Rangers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 4. P. Bergeron (Hamilton), 23. Krejčí (Krug, McQuaid), 50. Eriksson (Krug, K. Miller)
Zdeno Chára (Boston) 2 strely, odohral 23:10 min

San Jose - Toronto 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Kennedy (Dillon, Braun), 10. Marleau (Nieto, Braun), 60. Wingels (T. McGinn, Sheppard) - 12. Polák (Santorelli, Winnik)
Richard Pánik (Toronto) -1, odohral 16:17 min

Viac o téme: Detroit Red Wings Tomáš Tatar