VIDEO Napätie, tvrdé súboje a zranenia: Diváci svedkami štyroch bitiek v jednej tretine!

Zach Sil v pästnom súboji s Michaelom RafflomZach Sil v pästnom súboji s Michaelom Rafflom Zdroj: SITA

PHILADELPHIA - Bitka o Pennsylvániu medzi tradičnými rivalmi Philadelphiou a Pittsburghom má vždy veľký náboj a tak tomu bolo aj teraz. Zápas priniesol kvalitný hokej, veľa striel, päť gólov, bitky, ale aj zranenie Krisa Letanga. Dramatický zápas napokon vyhrali domáci Flyers 3:2, keď v predĺžení rozhodol v početnej výhode kapitán Claude Giroux.

Strela najproduktívnejšieho hráča NHL Jakuba Voráčka prepadla za chrbát brankára Thomasa Greissa a Giroux stratený puk doklepol do siete. Skóroval už 16. krát v sezóne a zaznamenal štvrtý víťazný gól proti Pittsburghu. Philadelphia vyhrala v súboji nenávidených rivalov šiesty zápas za sebou. Najdlhšia séria víťazstiev Flyers nad Pens trvala v roku 1985 sedem duelov. Smutným momentom zápasu bol nepríjemný zákrok zlého muža "letcov" Zaca Rinalda na Krisa Letanga. Rinaldo atakoval obrancu Pittsburghu, ktorý narazil hlavou na mantinel a zápas nedohral. Rinaldo dostal trest do konca zápasu a hrozí mu aj dištanc.

Najviac emócií bolo v druhej tretine, v ktorej videli diváci štyri bitky, do jednej sa zapojil aj Voráček.

Jakub Voráček a Rob Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

"Bol to zápas plný emócií, ale k derby to patrí. Bojovali sme jeden za druhého," povedal Giroux. Celkovo v zápase rozhodcovia udelili 93 tresných minút. Na ľade sa zišli štyria z top šesť ajproduktívnejších hráčov NHL - Voráček, Giroux, Jevgenij Malkin a Sidney Crosby. Z kvarteta nebodoval len Crosby, ktorý nazbieral proti Philly 75 bodov v 49 zápasoch. Útočník Pittsburghu Chris Kunitz vyrovnal v druhej tretiny v oslabení a zaznamenal 500. bod v kariére.

Viac o téme: Philadelphia Jakub Voráček Pittsburgh Penguins Flyers