Trnavský Spartak desiatimi gólmi zmietol českého súpera, dva zásahy Zreľáka pri výhre Slovana

Brazílčan Cleber hetrikom prispel k drvivému triumfu TrnavyBrazílčan Cleber hetrikom prispel k drvivému triumfu Trnavy Zdroj: trnavskyhlas.sk

BRATISLAVA - Futbalisti úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v stredajšom prípravnom dueli na Pasienkoch nad českým druholigovým mužstvom FC Fastav Zlín 3:1 (3:1). Hostia sa na umelej tráve ujali vedenia už v 4. min zásluhou Tomáša Poznara, ešte do polčasovej prestávky však "belasí" otočili nepriaznivý stav. V 21. a 35. min sa presadila nová akvizícia z Ružomberka Adam Zreľák, skóre stanovil v 44. min Samuel Štefánik.

Hráči FC Spartak Trnava deklasovali na umelej tráve v Senci české mužstvo 1. FC Slovácko 10:1 (5:0). Zverenci trénera Juraja Jarábka si schuti zastrieľali, v prvom polčase i po zmene strán dali súperovi zhodne po päť gólov. Hetrikmi sa blysli Brazílčan Cléber Silva Nascimento a nová akvizícia z Myjavy Peter Sládek. "Hostia neplánovane pricestovali s kombinovaným tímom postaveným prevažne na hráčoch B-mužstva, preto mal duel pre futbalistov Trnavy skôr nádych lepšieho tréningu," uvádza oficiálny klubový web Spartaka.

Futbalisti Banskej Bystrice zdolali v stredu tím II. ligy skupina Západ FK Slovan Duslo Šaľa tesne 3:2. V drese Dukly sa dvakrát presadil Patrik Vajda, jeden gól pridal Michal Faško.

Na sústrední v Turecku sa v stredu predstavili dvaja účastníci najvyššej slovenskej súťaže 2014/2015. V zápase MFK Košice so srbským klubom OFK Belehrad gól nepadol, Spartak Myjava prehral s poľským mužstvom TS Podbeskidzie Bielsko-Biala 0:1.

ŠK Slovan Bratislava - FC Fastav Zlín (ČR-II. liga) 3:1 (3:1)
Góly: 21. a 35. Zreľák, 44. Štefánik - 4. Poznar

FK Dukla Banská Bystrica - FK Slovan Duslo Šaľa (II. liga) 3:2 (3:1)
Góly Banskej Bystrice: P. Vajda 2, Faško

FC Spartak Trnava - 1. FC Slovácko "B" (ČR) 10:1 (5:0)
Góly: 25., 75. a 90. Cléber Silva Nascimento, 40., 50. a 85. Sládek, 10. E. Sabo, 15. Čonka, 70. Miloš Nikolič - 90. Haša (z pok. kopu)

MFK Košice - OFK Belehrad (Srb.) 0:0 - na sústredení v Turecku

Spartak Myjava - TS Podbeskidzie Bielsko-Biala (Poľ.) 0:1 (0:1) - na sústredení v Turecku
Gól: 45. Špiaczka

Viac o téme: Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava FC Zastav Zlín