Gáborík opäť žiaril na ľade Floridy: Za parádny kúsok hviezdou zápasu

Jaroslav Halák (41) a Brayden Schenn (10)Jaroslav Halák (41) a Brayden Schenn (10) Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti New York Islanders zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Philadelphie 3:2 po samostatných nájazdoch, brankár Jaroslav Halák sa prezentoval 16 úspešnými zákrokmi a v nájazdovej lotérii zlikvidoval ďalších šesť striel domácich. Jeho krajan a spoluhráč Ľubomír Višňovský v drese Islanders nenastúpil. New York zastavil sériu troch prehier, Flyers prehrali po štyroch predchádzajúcich víťazstvách.

Parádny kúsok v podobe gólu a asistencie Mariána Gáboríka nestačil obhajcovi titulu Los Angeles Kings na ľade Floridy, ktorá zvíťazila 3:2. Pre Gáboríka to bol šestnásty presný zásah v sezóne, resp. 13. asistencia v ročníku. V drese víťazných domácich odohral takmer 14 minút ďalší slovenský útočník Tomáš Kopecký. Panthers vyhrali druhý zápas za sebou.

Jednou asistenciou sa na výhre Detroitu 3:0 na ľade Colorada podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar (14. asistencia v sezóne), ktorý odohral takmer 15 minút. Jeho spoluhráč a krajan Tomáš Jurčo nebodoval pri takmer 10 minútovom pobyte na ľade. Český brankár Petr Mrázek zaknihoval prvý shutout v sezóne.

Carolina vyhrala na ľade Arizony 2:1 po samostatných nájazdoch, slovenský obranca hostí Andrej Sekera bol na ľade 26:33 minúty. Buffalo v zostave bez obrancu Andreja Meszároša prehralo doma so St. Louis 0:3.

Buffalo - St. Louis 0:3  (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 39. Jaškin (Butler, Rattie), 55. Tarasenko (Backes, Steen), 59. Schwartz (P. Stastny, Allen)

Philadelphia - NY Islanders 2:3 pp a sn (za hostí J. Halák kryl 16 striel) (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Schultz (Lecavalier), 32. Vandevelde (Lecavalier, A. MacDonald) - 37. Grabovskij, 39. Clutterbuck (Nelson, Hickey), rozhodujúci sam. nájazd Clutterbuck
Jaroslav Halák (New York Islanders) mal 16 úspešných zákrokov

Ottawa - Washington 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 33. Turris (Stone, Hoffman) - 34. Kuznecov (Orpik, T. Wilson), 35. Ovečkin (Beagle, Johansson)

Florida - Los Angeles 3:2 (za hostí M. Gáborík 1+1) (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 11. Barkov (Boyes, Huberdeau), 48. Bjugstad, 57. Pirri (Fleischmann, Kulikov) - 16. McBain (D. Brown, GÁBORÍK), 43. GÁBORÍK (Kopitar, D. Brown)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 13:53 min, 0+0, 3 strely, Marián Gáborík (LA) sa stal treťou hviezdou zápasu, odohral 17:02 min, 1+1, 2 strely

Nashville - Anaheim 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Góly: 14. Wilson (Bartley, S. Jones), 56. Neal (F. Forsberg, Josi) - 4. Silfverberg, 14. Vatanen (Stoner, Rakell), 24. Beleskey (Rakell, Beauchemin), 25. Silfverberg (Fowler, Brewer), 59. Perry (Kesler, Cogliano)

Dallas - Tampa Bay 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Góly: 36. Klingberg (Seguin, Goligoski), 36. Goligoski (Fiddler, Horcoff), 54. Daley (Jamie Benn, Demers) - 4. Stamkos (Callahan, Barberio), 7. Hedman (Stamkos), 53. T. Johnson (Kučerov, Killorn), 57. T. Johnson (Boyle, Palát), 59. Kučerov (Palát)

Colorado - Detroit 0:3 (za hostí T. Tatar 0+1) (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 34. Abdelkader (Zetterberg, Nyquist), 58. Helm (TATAR, Daciuk), 60. Glendening (Quincey)
Tomáš Tatar odohral 14:48 min, 0+1, +1, 3 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 9:43 min, 0+0, 2 strely

Arizona - Carolina 1:2 pp a sn  (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. Moss (Yandle, Chipchura) - 2. V. Rask (Hainsey, Liles), rozhodujúci sam. nájazd Lindholm
Andrej Sekera (Carolina) odohral 26:33, 0+0, 3 strely

Vancouver - San Jose 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly: 59. Vrbata (Stanton) - 18. Irwin (Tennyson, Couture), 27. M. Karlsson (Burns), 40. Pavelski (Couture, Marleau), 44.Tierney (Burns, Vlasic), 60. Desjardins (Tierney, Tarasov)

Viac o téme: Jaroslav Halák Marián Gáborík New York Islanders
  • Zdroj: TASR, SITA