VIDEO Ibrahimovič z penalty zachránil PSG bod: Šláger s Lyonom nemal víťaza

Zlatan Ibrahimovič premieňa pokutový kopZlatan Ibrahimovič premieňa pokutový kop Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Lyonu remizovali v nedeľňajšom šlágri 24. kola francúzskej Ligue 1 s Parížom Saint-Germain 1:1. Po polhodine otvoril skóre domáci Clinton N'Jie, v 69. min odpovedal švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič z pokutového kopu. Lyon si udržal pozíciu lídra, pred dvojicou Marseille, PSG má dvojbodový náskok.

Futbalisti AS Monaco po vypadnutí v semifinále Ligového pohára utrpeli v priebehu tohto týždňa ďalšiu prehru, keď v nedeľňajšom súboji 24. kola francúzskej Ligue 1 podľahli Guingampu 0:1.

"Kniežatá" pritom hrali od 21. minúty v početnej výhode, keď domáci stredopoliar Diallo videl červenú kartu, no v koncovke im zvlhol pušný prach. V 51. minúte strelil Leveque víťazný gól, na ktorý už hostia nenašli odpoveď. Monacu patrí v tabuľke 5. priečka, Guingamp je desiaty.

V druhom nedeľňajšom súboji tímov zo stredu tabuľky remizovalo Nice s Nantes 0:0. Nantes nevyhralo už v piatom ligovom súboji v rade a je 9. v tabuľke, Nice patrí 8. priečka.

Lyon - Paríž St. Germain 1:1 (1:0)
Góly: 31. N'Jie - 69. Ibrahimovič (z pok. kopu)

Nice - Nantes 0:0

Guingamp - AS Monaco 1:0 (0:0)
Gól: 51. Leveque, ČK: 21. Diallo (Guingamp)

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič PSG Olympique Lyonnais