VIDEO Messi prekvapil celú Barcelonu: Hviezda podobné gesto nespravila už takmer päť rokov!

Lionel Messi preniká defenzívou VillarrealuLionel Messi preniká defenzívou Villarrealu Zdroj: SITA

BARCELONA - Hviezdny futbalista Barcelony Lionel Messi v stredajšom úvodnom semifinále Španielskeho pohára s Villarrealom (3:1) nečakane prenechal penaltu spoluhráčovi Neymarovi, ktorý ju nepremenil. Argentínsky útočník je v katalánskom tíme hlavným penaltovým exekútorom a podobné gesto neurobil už takmer päť rokov.

Messi sa v barcelonskom drese naposledy vzdal pokutového kopu 21. marca 2010 v ligovom dueli so Zaragozou. Po svojom hetriku nechal penaltu v poslednej minúte zahrávať Švéda Zlatana Ibrahimoviča, ktorý uspel a uzavrel na 4:2.

Proti Villarrealu rozhodca odpískal penaltu po ruke Matea Musacchiho v 70. minúte za stavu 3:1. Podľa záberov televíznych kamier Messi požiadal ofenzívneho kolegu Neymara, aby sa zahrávania ujal on. Zaskočený Brazílčan neodmietol, ale nie príliš vydareným pokusom nechal len vyniknúť hosťujúceho gólmana Sergia Asenja.

"Normálne kope penalty Leo a Neymar je druhý na zozname. Rozhodnutie je na hráčoch, takže sa nejako dohodli na ihrisku," povedal novinárom tréner Barcelony Luis Enrique. "Tiež som bol hráčom a viem, aké je dôležité sebavedomie. Naším penaltovým exekútorom je Leo, ale v oboch mám plnú dôveru," doplnil bývalý španielsky reprezentant.

Nie je známy presný dôvod, prečo Messi, ktorý v 41. minúte strelil na Nou Campe vedúci gól, prenechal pokutový kop Neymarovi. Fanúšikovia na sociálnych sieťach špekulujú, že išlo buď o veľkorysú ponuku spoluhráčovi, alebo štvornásobný držiteľ Zlatej lopty v danú chvíľu jednoducho cítil, že by Asenja neprekonal.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Neymar CF Villarreal