VIDEO Real odčinil blamáž s Atléticom: Ronaldo šikovne pripravil poisťujúci gól Benzemu

Isco a jeho gólové oslavyIsco a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom zápase 23. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División doma nad hráčmi Deportiva La Coruňa 2:0. Zásluhou gólov Isca a Benzemu tak zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na 4-bodový.

Druhá Barcelona však má k dobru nedeľňajší duel pred vlastnými fanúšikmi proti Levante (16.00). "Biely balet" sa rehabilitoval za debakel 0:4, ktorý inkasoval minulú sobotu v mestskom derby s Atléticom.

"Biely balet" sa ujal vedenia v 23. minúte po presnej strele Isca z hranice šestnástky. Na 2:0 upravil v druhom polčase po prihrávke Cristiana Ronalda francúzsky útočník Karim Benzema, keď súperovho brankára prekonal ľahkým lobom.

V úvodnom sobotňajšom stretnutí zvíťazila Sevilla nad Cordobou jednoznačne 3:0 a poskočila na priebežnú štvrtú priečku tabuľky.

Real Madrid - La Coruňa 2:0 (1:0)
Góly: 23. Isco, 73. Benzema

FC Sevilla - Córdoba 3:0 (2:0)
Góly: 38. Krychowiak, 44. Bacca, 76. Iborra, ČK: 54. Ekeng (Córdoba)

Granada - Athletic Bilbao 0:0
ČK: 68. Insua (Granada)

FC Malaga - Espanyol Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 41. Gonzales, 90.+3 Garcia, ČK: 82. Colotto (Espanyol)