Hantuchová naďalej na víťaznej vlne: V Dubaji po ťažkom zápase do druhého kola

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

DUBAJ - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová po minulotýždňovom triumfe na podujatí v thajskej Pattayi úspešne zvládla aj vstup do turnaja WTA Premier 5 Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE (dotácia 2,513 milióna USD, tvrdý povrch Deco-Turf II). Tridsaťjedenročná popradská rodáčka v pondelkovom súboji dvoch nenasadených hráčok za 161 minút pokorila v 1. kole dvojhry Monu Barthelovú z Nemecka 7:6 (5), 3:6, 6:3 a predĺžila svoju aktuálnu víťaznú sériu už na šesť zápasov.

Hantuchová urobila rozhodujúci krok k svojmu triumfu v ôsmej hre tretieho setu, keď sa pri podaní súperky dostala z nepriaznivého stavu 15:40 a potom premenila druhý brejkbal. Následne pri svojom servise využila, keď mala výhodu, druhú možnosť na ukončenie duelu. Hantuchová sa v 2. kole stretne s turnajovou jednotkou Simonou Halepovou z Rumunska.

Viac o téme: Daniela Hantuchová WTA Dubaj