VIDEO Dortmund vstáva z mŕtvych: Po výhre v Stuttgarte ťahá trojzápasovú víťaznú šnúru

Radosť hráčov Borussie po góleRadosť hráčov Borussie po góle Zdroj: FB

STUTTGART - Futbalisti Dortmundu zvíťazili v predohrávke 22. kola nemeckej bundesligy 3:2 na ihrisku posledného Stuttgartu a prvýkrát v sezóne sa im podarilo vyhrať trikrát za sebou. Borussia sa vďaka tomu v tabuľke posunula pred zvyšnými víkendovými zápasy na desiate miesto, Stuttgart naopak po tretej prehre v rade zostal na dne tabuľky s trojbodovým odstupom za Herthou a Freiburgom.

Hostí poslal do vedenia v 25. minúte Aubameyang, na ktorého gól zareagoval o sedem minút neskôr z penalty Klein. Do kabín však išla s vedením Borussia, ktorej druhý zásah pridal po prieniku v 39. minúte Gündogan. Náskok Dortmundu zvýšil v 89. minúte po chybe domácej obrany Reus, gól Niedermayera v prvej nastavenej minúte už len skorigoval skóre.

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 2:3 (1:2)
Góly: 32. Klein (z 11 m), 90.+2 Niedermeier - 25. Aubameyang, 39. Gündogan, 89. Reus

Viac o téme: Borussia Dortmund VfB Stuttgart
  • Zdroj: ČTK, TASR