VIDEO Ašpirant na najkrajší gól roka z Anglicka: Exportný zásah zo 40 metrov ohúri aj vás!

Matt Phillips sa postaral o famózny gólMatt Phillips sa postaral o famózny gól Zdroj: facebook QPR

LONDÝN - Krídelník anglického futbalového klubu Queens Park Rangers Matt Phillips sa síce nemohol v sobotu tešiť z bodového zisku svojho mužstva, avšak svojím presným zásahom v zápase 29. kola Premier League na pôde Crystal Palace ašpiruje na prienik do hitparád najkrajších gólov v prebiehajúcej sezóne. A to nielen v rámci anglickej najvyššej súťaže.

Dvadsaťštyriročný rodák z anglického Aylesbury reprezentujúci Škótsko v 83. minúte za stavu 0:3 z pohľadu QPR získal loptu v strede poľa a približne zo štyridsiatich metrov vyslal nechytateľný projektil, ktorý zapadol pod brvno v pravom hornom rohu bránky domáceho tímu. Philipsov gól bol záverečným v sobotňajšom stretnutí. V prvom polčase sa trikrát presadili hráči Crystal Palace - postupne skórovali Wilfried Zaha, James McArthur a Joel Ward.