VIDEO Ďalší skrat českého brankára v KHL: Salák vylúčený za úder do hlavy

Alexander SalákAlexander Salák Zdroj: Twitter

MOSKVA - Český brankár Alexander Salák z Novosibirsku nedochytal kvôli vylúčeniu do konca zápasu tretie štvrťfinále Kontinentálnej hokejovej ligy s Magnitogorskom. Metallurg doma zvíťazil 5: 2 a znížil stav série na 1:2.

Salák musel opustiť ľad v 10. minúte, kedy Sibir prehrával 0:2. Salák vychytal Novosibirsku v play off šesť výhier, v Magnitogorsku ale dostal prvý gól už po 67 sekundách a v deviatej minúte domáci v presilovke zvýšili. Krátko nato dokĺzal do bránkoviska hostí v páde Maxim Jakuceňa a vrazil do Saláka, český gólman mu uštedril niekoľko rán vyrážačkou a strhla sa mela, po ktorej bol Salák za úder do hlavy vylúčený na päť minút a do konca zápasu.

V bránke ho nahradil Nikita Bespalov a dostal ešte tri góly. Ako posledný ho v 54. minúte prekonal český útočník Jan Kovář. V úvode play off Salák Novosibirsku chýbal kvôli podobnému ataku na Jevgenija Skačkova v záverečnom dueli základnej časti na ľade Ufy. Súpera, ktorý sa tlačil do bránkoviska, kopol betónom do lýtka a potom ho ešte udrel do chrbta vyrážačkou. Dodatočne za to dostal dva tresty na päť minút a do konca zápasu, ktoré znamenali automatické zastavenie činnosti na jeden zápas. Pôvodne ho rozhodca vylúčili len na dve minúty za sekanie.

Viac o téme: Sibir Novosibirsk Alexander Salák Metallurg Magnitogorsk