VIDEO Šok v bundeslige: Bayern prehral s Mönchengladbachom, Wolfsburg s Mainzom len remizoval

Arjen Robben a Granit XhakaArjen Robben a Granit Xhaka Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov ukončili v nedeľu desaťzápasovú šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach. V 26. kole nemeckej bundesligy nestačili na Borussiu Mönchengladbach a v domácej Allianz aréne prehrali 0:2.

O prvej prehre Bavorov od 30. januára rozhodol dvojgólový hrdina hostí Raffael. Ten najprv v 30. minúte strelou z hranice pokutového územia prekonal brankára Manuela Neuera, ktorému lopta prekĺzla popod ruky. Brazílsky útočník potom v 77. minúte spečatil výsledok stretnutia, keď mu ideálnu prihrávku naservíroval Christoph Kramer. Mönchengladbach si vďaka zisku troch bodov vylepšil o jedno miesto svoju pozíciu v tabuľke a zo štvrtej priečky poskočil na tretiu.

Lídrom ostal Bayern, ktorý ma na čele 10-bodový náskok pred Wolfsburgom. Bavorov okrem prehry môže mrzieť aj ďalšie zranenie Arjena Robbena. Holanďan sa po 11-dňovej absencii zavinenej problémami s chrbtom opäť vrátil do zostavy, no na trávniku strávil len 24 minút.

Mainz - Wolfsburg 1:1 (1:0)
Góly: 7. Bungert - 61. Luiz Gustavo

Bayern Mníchov - Borussia Mönchengladbach 0:2 (0:1)
Góly: 30. a 77. Raffael

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Mönchengladbach VfL Wolfsburg FSV Mainz 05 Mainz