VIDEO Súboj odvekých rivalov pre Murrayho: Berdych si finále v Miami nezahrá

Andy Murray a Tomáš BerdychAndy Murray a Tomáš Berdych Zdroj: SITA

MIAMI - Britský tenista Andy Murray sa stal prvým finalistom na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open v americkom Miami na Floride (dotácia 6 267 755 USD, tvrdý povrch Laykold). Dvadsaťsedemročný rodák zo škótskeho Dunblane zdolal ako tretí nasadený hráč v piatkovom semifinále osmičku "pavúka" Tomáša Berdycha z Česka za 103 minút 6:4, 6:4.

Murray týmto víťazstvom nad 29-ročným rodákom z Valašského Meziříčí vyrovnal v bilancii zo vzájomných duelov na 6:6. Súperom Brita v boji o singlový primát na Floride bude úspešnejší z dvojice Novak Djokovič (Srb.-1) - John Isner (USA-22).

Štvrtý muž renkingu Murray, ktorý sa o týždeň ožení s Kim Searsovou, dokázal v oboch setoch dvakrát prelomiť podanie českého súpera. Keďže 9. v renkingu Berdych uspel pri servise britského tenistu v prvom i druhom sete iba raz, napokon ťahal za kratší koniec. Sprievodnou pikantériou duelu je skutočnosť, že finalistu Wimbledonu 2010 trénersky vedie Dani Vallverdu, ktorý ešte v predchádzajúcej sezóne figuroval v realizačnom štábe Murrayho. Navyše, Berdych v marci angažoval aj Jeza Greena, niekdajšieho rivalovho kondičného trénera.

Andy Murray (V. Brit.-3) - Tomáš Berdych (ČR-8) 6:4, 6:4