Liverpool si výrazne skomlikoval cestu do Ligy majstrov: Ďalšie zbytočné vylúčenie

Emre CanEmre Can Zdroj: SITA

LONDÝN - Pred reprezentačnou prestávkou prehrali futbalisti FC Liverpool na vlastnom trávniku v najvyššej anglickej súťaži s Manchestrom United 1:2, po nej v sobotnom stretnutí 31. kola Premier League podľahli na pôde Arsenalu Londýn vysoko 1:4. "The Reds" si týmito dvoma za sebou idúcimi neúspechmi výrazne skomplikovali boj o postavenie v elitnom kvartete a miestenku v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov.

Aktuálne figurujú v tabuľke Premiership na piatej priečke so ziskom 54 bodov. Momentálne štvrtý Manchester City má na konte o sedem bodov viac a svoj zápas 31. kola na programe v pondelok. "Kanonieri" v sobotu na Emirates Stadium "vybavili" Liverpoolčanov medzi 37. a 45. min, keď peknými strelami prekonali brankára hostí Simona Mignoleta postupne Héctor Bellerín, Mesut Özil z priameho kopu a Alexis Sánchez. Až v 76. min dosiahol čestný zásah LFC z pokutového kopu Jordan Henderson. V nadstavenom čase druhého polčasu stanovil konečný výsledok 4:1 Olivier Giroud.

"Červení" dohrávali od 84. min bez vylúčeného Emreho Cana, ktorý po zbytočnom nedovolenom zákroku pri postrannej čiare videl druhú žltú kartu a predčasne sa porúčal pod sprchy. Slabá disciplína je spoločným menovateľom oboch spomenutých prehier Liverpoolu: proti Manchestru United dostal červenú kartu Steven Gerrard a slovenský zadák Martin Škrtel si odpykáva trojzápasový dištanc za šliapnutie na gólmana Davida De Geu.

Nemecký mládežnícky reprezentant Emre Can teda narobil severoírskemu koučovi Brendanovi Rodgersovi ďalšie starosti pri skladaní trojčlennej obrannej formácie pre nadchádzajúci duel. K dvojici Mamadou Sakho, Kolo Touré sa bude musieť pridať chorvátsky stopér Dejan Lovren, ktorý však po letnom príchode zo Southamptonu fanúšikov FC Liverpool zatiaľ rozhodne o svojich kvalitách nepresvedčil.

Viac o téme: FC Liverpool Arsenal Londýn Emre Can