VIDEO Arsenal skvelú formu potvrdil aj proti Burnley, Bolasieho hetrik pri debakli Sunderlandu

Aaron Ramsey (v strede) so spoluhráčmi oslavuje gól ArsenaluAaron Ramsey (v strede) so spoluhráčmi oslavuje gól Arsenalu Zdroj: SITA

LONDÝN - V úvodnom sobotňajšom zápase 32. kola anglickej Premier League remizovali futbalisti Swansea City doma s FC Everton 1:1. Deľbu bodov na Liberty Stadium zabezpečil domáci Jonjo Shelvey v 69. minúte úspešným premenením pokutového kopu.

Sunderland doma padol s Crystalom Palace, keď sa o triumf hostí zaslúžili hetrikom útočník Yannick Bolasie z DR Kongo. Tottenham doma prehral s Aston Villou 0:1.

V záverečnom súboji soboty potvrdil dobrú formu Arsenal Londýn. "Gunners" vyhrali na ihrisku Burnley 1:0, keď už v 12. minúte rozhodol Aaron Ramsey. Zverenci francúzskeho trénera Arséna Wenngera sú v tabuľke druhí, na vedúcu Chelsea Londýn strácajú 4 body, ale The Blues majú dva zápasy k dobru.

Swansea City - FC Everton 1:1 (0:1)
Góly: 69. Shelvey (z 11 m) - 41. Lennon, 20.468 divákov.

FC Southampton - Hull City 2:0 (0:0)
Gól: 56. Ward-Prowse (z 11 m), 81. Pellé, 30.359 divákov.

AFC Sunderland - Crystal Palace 1:4 (0:0)
Góly: 90. Wickham - 51., 53. a 62. Bolasie, 48. Murray, 42.073 divákov.

Tottenham Hotspur - Aston Villa 0:1 (0:1)
Gól: 35. Benteke, ČK: 90.+4 Sanchez (Villa), 35.687 divákov.

West Bromwich Albion - Leicester City 2:3 (2:1)
Góly: 8. Fletcher, 26. Gardner - 20. Nugent, 80. Huth, 90. Vardy, 26.768 divákov.

West Ham United - Stoke City 1:1 (1:0)
Gól: 7. Cresswell - 90. Arnautovič, 34.946 divákov.

FC Burnley - Arsenal Londýn 0:1 (0:1)
Gól: 12. Ramsey, 20.615 divákov.

Viac o téme: Arsenal Londýn Aaron Ramsey FC Burnley