VIDEO Duda po nebezpečnom faule s červenou kartou: Legia bez Slováka infarktový záver neustála!

Ondrej Duda (8) protestuje so spoluhráčmi po inkasovaní červenej kartyOndrej Duda (8) protestuje so spoluhráčmi po inkasovaní červenej karty Zdroj: legia.com

VARŠAVA - Poľský futbalový majster Legia Varšava nestačil v sobotňajšom stretnutí 27. kola tamojšej najvyššej súťaže Ekstraklasy na Lechiu Gdansk, ktorej podľahol na jej pôde 0:1. Duel ovplyvnilo vylúčenie slovenského reprezentanta v drese hostí Ondreja Dudu tesne pred koncom prvého polčasu.

Rodák zo Sniny v 39. min nebezpečne fauloval súpera a rozhodca ho po predošlej žltej karte zo 14. minúty už bez váhania poslal pod sprchy. Legia je naďalej na prvom mieste v tabuľke o tri body pred Lechom Poznaň, ktorý má zápas k dobru. Líder tabuľky toto oslabenie neustál a s ôsmou Lechiou po infarktovom závere s viacerými kontroverznými momentmi napokon prehral gólom Makuszewského z 86. minúty 0:1.

Lechia Gdaňsk - Legia Varšava  1:0