Dvojgólový Ďuriš posunul M. Boleslav do semifinále Českého pohára, Sparta vypadla

Michal ĎurišMichal Ďuriš Zdroj: uefa.com

PRAHA – Slovenský útočník Michal Ďuriš pomohol dvoma gólmi Mladej Boleslavi k postupu do semifinále Českého pohára vo futbale. Hráči FK zdolali v utorňajšej odvete štvrťfinále na domácom štadióne Slovácko 5:3. Prvý duel oboch súperov sa skončil nerozhodne 2:2.

Ďuriš najprv v 75. minúte napálil po rohu odrazenú loptu pod brvno a v 90. minúte využil prihrávku kapitána Lukáša Mageru. V drese hostí si presný zásah pripísal jeho krajan Tomáš Košút.

So súťažou sa lúči obhajca trofeje Sparta Praha po prehre v Jablonci 0:2. V prvom meraní síl oboch súperov zvíťazil tím z hlavného mesta 2:1. Do ďalších bojov ide Liberec, keď si doma poradil s Třincom 2:0. O prvý presný zásah sa v 66. minúte postaral Slovák Michal Breznaník, ktorý zužitkoval prihrávku krajana Mareka Bakoša. Prvý zápas vyhral Třinec 3:1.

Mladá Boleslav – Slovácko 5:3 (1:1)
/prvý zápas 2:2, postúpila M. Boleslav/
Góly: 21. a 65. Wágner (druhý z 11m), 75. a 90. ĎURIŠ, 54. Skalák - 41. Trávník, 77. KOŠÚT, 90.+2 Diviš

/Prvý zápas 1:3, postúpil Liberec/
Góly: 66. BREZNANÍK, 88. Pavelka, ČK: 89. Matoušek, 90. Kubáň (obaja Třinec)
/Breznaník celé stretnutie+gól+ŽK, Ďubek celé stretnutie, Bakoš od 55. min – Ceplák celé stretnutie, Dedič od 35. min/

Viac o téme: Sparta Praha Mladá Boleslav Slovácko Jablonec