Prezident FIFA nepochybuje: Svetový šampionát v Rusku bude najlepším v histórii!

Prezident FIFA Sepp Blatter a ruský prezident Vladimir PutinPrezident FIFA Sepp Blatter a ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: SITA

MOSKVA - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter vyjadril presvedčenie, že svetový šampionát 2018 v Rusku bude najlepším v histórii. Povedal to počas pondelkovej inšpekcie štadióna v Soči, ktorý bude jedným z dejísk MS.

"Som šťastný a hrdý prezident. Som hrdý na to, že Rusko sa chystá na usporiadanie majstrovstiev sveta. Veľa z tohto celého sa deje vďaka prezidentovi Vladimirovi Putinovi, zásluhu majú aj minister športu Vitalij Mutko a šéf organizátorov Alexej Sorokin. Spolu tvoria ten správny tím s výbornou pracovnou morálkou," uviedol Blatter pre ruskú agentúru TASS.

Šéf svetového futbalu sa vyjadril aj k téme ohľadne odobratia šampionátu z dôvodu politického smerovania Ruska. "Niektorí ľudia nechcú, aby sa turnaj v Rusku uskutočnil. Pre takých mám len jednu reakciu - my tvoríme futbal a nenecháme politikov si do toho zasahovať," dodal Blatter.

Soči bude jedným z 11 dejísk šampionátu, ktorý sa uskutoční v termíne od 14. júna do 15. júla 2018.

Viac o téme: Sepp Blatter MS 2018
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články