VIDEO Anaheim to dokázal, postúpil do 2. kola play off: Rangers chýba jediné víťazstvo!

Clayton Stoner (3) a Ryan Kesler (17)Clayton Stoner (3) a Ryan Kesler (17) Zdroj: SITA

NEW YORK – Hokejisti Anaheimu sa stali prvým tímom, ktorý si zaistil postup do 2. kola play off NHL. Ducks zvíťazili vo štvrtom dueli štvrťfinále Západnej konferencie na ľade Winnipegu 5:2 a v celej sérii triumfovali hladko 4:0 na zápasy.

V konferenčnom semifinále narazia na lepšieho z dvojice Calgary -  Vancouver, bližšie k postupu majú Flames, ktoré vedú v sérii 3:1. Jets tak pri svojej prvej účasti vo vyraďovačke od presťahovania klubu z Atlanty neuhrali v 1. kole ani jedno víťazstvo.

Blízko k postupu má New York Rangers. Držiteľ Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti vyhral v noci na štvrtok v Pittsburghu 2:1 po predĺžení a v sérii sa ujal vedenia 3:1 na zápasy. Víťazný gól "jazdcov" strelil v 4. minúte predĺženia nováčik Kevin Hayes. Od účasti v semifinále Východnej konferencie tak delí Rangers jediné víťazstvo, postup môžu spečatiť v noci na sobotu, keď je v Madison Square Garden na programe piaty zápas.

Stav 3:1 je aj v sérii medzi Montrealom a Ottawou. Canadiens nevyužili prvú možnosť na zabezpečenie postupu a prehrali na ľade kanadského rivala "futbalovým" výsledkom 0:1. "Senátorov" udržal v hre krídelník Mike Hoffman, ktorý v 50. minúte strelil jediný gól stretnutia.
Najvýraznejšie víťazstvo sa zrodilo v Minnesote, kde domáci "divosi" podľahli St. Louis hladko 1:6. Blues tak zrovnali krok, v sérii je stav 2:2 na zápasy.

Východná konferencia - play off - 1. kolo
Ottawa - Montreal 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) - stav série 1:3
Gól: 50. Hoffman (Ceci)

Pittsburgh - New York Rangers 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) - stav série 1:3
Góly: 3. Hörnqvist (Lovejoy, P. Martin) - 38. Brassard (Rick Nash, McDonagh), 64. Hayes (Hagelin, St. Louis)

Západná konferencia - play off - 1. kolo:
Minnesota - St. Louis 1:6 (0:3, 1:3, 0:0) - stav série 2:2
Góly: 22. Spurgeon (Niederreiter, Mikael Granlund) - 6. Reaves (Pietrangelo, Porter), 7. Tarasenko (Shattenkirk, Backes), 11. Backes (Shattenkirk, Oshie), 24. P. Stastny (Berglund, Jaškin), 36. Tarasenko (Lehterä, Shattenkirk), 37. Berglund

Winnipeg - Anaheim 2:5 (1:1, 0:1, 1:3) - konečný výsledok série: 0:4
Góly: 17. Little (Perreault, Byfuglien), 51. Stuart (Ladd, Little) - 18. Etem (Vatanen, Perry), 33. Cogliano (Perry, Lindholm), 47. Kesler (Despres, Fleischmann), 56. Kesler (Silfverberg, Maroon), 60. Vatanen

Viac o téme: Anaheim