VIDEO Barcelonu červená karta nezastavila: Messi a Neymar rozhodli derby s Espanyolom

Lionel Messi (vpravo) a Neymar oslavujú gól BarcelonyLionel Messi (vpravo) a Neymar oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona potvrdili prvé miesto v tabuľke La Ligy sobotňajším víťazstvom 2:0 v mestskom derby v rámci 33. kola na ihrisku Espanyolu. Barca natiahla sériu výhier proti mestskému rivalo na sedem, neprehrala s ním v dvanástich dueloch od februára 2009. Espanyol ukončil v La Lige sériu šiestich duelov bez prehry.

O góly sa ešte v prvých 25 minútach postarali najväčšie ofenzívne klenoty katalánskeho veľkoklubu. V 17. min otvoril skóre Neymar, v 25. min pridal presný zásah aj Lionel Messi, ktorý začal piatu stovku gólov vo farbách FC Barcelona. Favorit dohrával v sobotu posledných vyše 30 minút bez vylúčeného Jordiho Albu.

FC Barcelona vedie španielsku najvyššiu súťaž o päť bodov pred Realom Madrid, ktorý sa v nedeľu predstaví proti Celte Vigo na jej trávniku. Zverenci Luisa Enriqueho v tejto sezóne útočia na víťazné treble, teda triumfy v Primera División, Španielskom kráľovskom pohári Copa de Rey aj Lige majstrov, kde pred pár dňami postúpili cez Paríž St. Germain už do semifinále. V ňom narazia na tím svojho bývalého trénera Pepa Guardiolu Bayern Mníchov.

Na jubilejný 500. zápas v najvyššej španielskej súťaži nastúpil stredopoliar hostí Xavi Hernandez, ktorý v 88. minúte nahradil na ihrisku Andresa Iniestu.

Po vyradení v Lige majstrov si napravili chuť hráči Atlética Madrid, ktorí zdolali Elche hladko 3:0.

Espanyol Barcelona - FC Barcelona 0:2 (0:2)
Góly: 17. Neymar, 25. Messi, ČK: 55. Jordi Alba (Barcelona)

Atlético Madrid - Elche 3:0 (0:0)
Góly: 55. a 77. Griezmann, 63. R. García

Getafe - Levante 0:1 (0:1)
Gól: 35. Casadesus

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Neymar Espanyol Barcelona