VIDEO Chelsea má po šlágri s Arsenalom titul na dosah, brazílska hviezda skončila v nemocnici

Kapitán Chelsea John Terry (v strede) so spoluhráčmiKapitán Chelsea John Terry (v strede) so spoluhráčmi Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea majú aj po nedeľňajšom šlágri 34. kola Premier League pred prenasledovateľmi desaťbodový náskok, s Arsenalom Londýn sa v mestskom derby na jeho štadióne rozišli zmierlivo 0:0. Oba tímy si vytvorili viaceré šance na skórovanie.

Remíza vyhovuje predovšetkým Chelsea, ktorá urobila dôležitý krok na ceste za majstrovským titulom. Arsenal je s desaťbodovým mankom stále tretí, druhý Manchester City má lepšie skóre. Tréner Arsenalu Arséne Wenger nezvíťazil nad FC Chelsea pod vedením Josého Mourinha ani v trinástom vzájomnom súboji.

Ak Chelsea zdolá najbližšiu stredu Leicester a potom v nedeľu Crystal Palace, zaistí si prvý titul po piatich rokoch. "Dnes sme urobili veľký krok k splneniu nášho cieľa. Hrali sme veľmi dobre, dali sme do toho všetko a prijateľný výsledok sa dostavil," hodnotil kapitán Chelsea John Terry. Hráči Chelsea sa už v prvom polčase dožadovali troch pokutových kopoch, dvoch po zákrokoch na Óscara a jedného po situácii, v ktorej dostal Cesc Fábregas žltú kartu za filmovanie. "Rozhodca pravdepodobne urobil správne rozhodnutia," priznal po stretnutí Terry.

Pozrite tiež: VIDEO Nečakané zakopnutie United: Everton im nadelil trojku, Chelsea s Arsenalom bez gólov

Brazílsky futbalista Óscar musel ísť po zápase do nemocnice pre podozrenie na otras mozgu. Dvadsaťtriročný ofenzívny hráč sa v prvom polčase nepríjemne zrazil s brankárom hostí Davidom Ospinom a cez polčas ho tréner José Mourinho musel vystriedať. "Óscar musí absolvovať ďalšie vyšetrenia, potom uvidíme ako ďalej," povedal po zápase novinárom portugalský kormidelník.

Mourinho vyslal svoj tím na trávnik s cieľom neprehrať. Arsenal má ešte matematickú šancu na titul, ale jedenásťročné čakanie sa pravdepodobne predĺži. "Zdolajte Chelsea," kričali fanúšikovia na tribúnach a pri každom dotyku Cesca Fábregasa s loptou pískali.

Viac o téme: Chelsea Londýn John Terry José Mourinho Arsenal Londýn Óscar