VIDEO Gólový galavečer na Nou Campe: Barcelona hráčom Getafe naložila, čo do nich vošlo!

Lionel Messi a Luis SuárezLionel Messi a Luis Suárez Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona deklasovali v utorňajšom zápase 34. kola španielskej Primera division FC Getafe 6:0. Po dva góly zaznamenali Lionel Messi a Luis Suarez. "Barca" má na čele tabuľky päťbodový náskok pred Realom Madrid, "biely balet" má však k dobru stredajší duel s Almeriou.

Barcelona sa pustila do svojho súpera od úvodu a už v deviatej minúte sa ujala vedenia po tom, čo Messi premenil pokutový kop. Argentínsky kanonier mal prsty aj v ďalšom presnom zásahu svojho tímu, keď ideálne našiel osamoteného Suareza a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal Guaitu.

O necelé dve minúty poslal domácich do trojgólového vedenia Neymar a Barcelona si zo zápasu urobila gólový koncert. Pred prestávkou sa ešte presadil strelou spoza pokutového územia Xavi a polčasovú bodku dal po peknej akcii svojím druhým gólom v stretnutí Suarez. Zverenci Luisa Enriqueho tak rozhodli o osude duelu už v prvom dejstve a krátko po zmene strán spečatil rezultát Messi.

FC Barcelona - FC Getafe 6:0 (5:0)
Góly: 9. a 47. Messi (prvý z 11 m), 25. a 40. Suarez, 28. Neymar, 30. Xavi

Viac o téme: Getafe FC Barcelona