Parádny výkon Slovákov na výhru nestačil: Rusi rozhodli až v predĺžení!

Július Hudáček (vpravo) a Viktor Tichonov (druhý sprava)Július Hudáček (vpravo) a Viktor Tichonov (druhý sprava) Zdroj: SITA

OSTRAVA - Pred zápasom nečakané, po jeho skončení sklamanie. Slovenskí hokejisti proti Rusku príjemne prekvapili a prehrali so cťou 2:3 až po predĺžení. Za výkon so silným súperom si hráči spod Tatier zaslúžia pochvalu, duel zvládli na výbornú a dokázali, že im to ide lepšie proti silným tímom, kde nemusia tvoriť, ale sú v pozícii, keď môžu prekvapiť. Góly Slovenska strelili Tomáš Kopecký a Marián Gáborík, prvý raz na šampionáte chytal Július Hudáček. Šanca zverencov Vladimíra Vůjtka na postup do štvrťfinále stále žije - stačí zdolať USA v utorok popoludní a zároveň dúfať, že štvrtí Bielorusi v zostávajúcich dvoch zápasoch zaváhajú a Slovákov nepredbehnú.

Vítame vás pri on-line prenose.

Góly: 6. Kopecký (Pánik, Dravecký), 50. Gáborík (L. Hudáček) - 28. Mozjakin (Chudinov), 42. Tarasenko (Antipin), 63. Panarin

Zostavy:

SLOVENSKO: J. Hudáček – Meszároš, Graňák, Ďaloga, Mikuš, Jurčina, Sersen, Jánošík – Gáborík, Surový, L. Hudáček – Miklík, Viedenský, Tatar - Jurčo, Bližňák, Bartovič - Pánik, Kopecký, Dravecký - Lušňák

RUSKO: Bobrovskij – Jakovlev, Belov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Medvedev, Mironov - Dadonov, Šipačov, Panarin - Mozjakin, Malkin, Kuľomin - Tarasenko, Anisimov, Kovaľčuk -  Širokov, Tichonov, Plotnikov

Rozhodcovia: P. Hodek (ČR), V. Šindler (ČR) - V. Lederer (ČR), N. Fluri (Švajč.)

Strely na bránku 22:32, vylúčenia 2:1, využitie presiloviek 0:1

Najlepší hráč Slovákov je Július Hudáček
63' Opäť sme hrali dobre aj predĺženie, no inkasovali sme gól v predĺžení a je koniec. Po góle Panarina Slovensko prehralo 2:3. Máme jeden bod.
61' Hrá sa predĺženie, Slováci pri puku
60' Tretia tretina sa skončila, Slováci majú minimálne bod za remízu v riadnom čase, nasleduje predĺženie
59'   Graňák výborne v obrane, dvakrát prerušil akcie Rusov
57' Bobrovskij vychytal Tatara, následne v šanci Bartovič. Slováci hrajú s Rusmi vyrovnanú partiu.
56'   Veľmi pekná akcia Slovákov, najprv Pánik, následne Meszároš pálili. Po vhadzovaní Pánikovu strelu zranil Malkin
54'   Oddychový čas Slovenska: vyzerá, že tréner potreboval hráčov pochváliť a upokojiť, pripomenúť, že si majú dávať pozor na to, aby nedostali gól, lebo vpredu hrajú dobre.
53'   Pre Libora Hudáčka vydarený zápas, akoby mu dodalo chuť aj to, že v bránke má brata. Naposledy krásne našiel Gáboríka pred gólmanom Rusov.
51' Julo Hudáček je mužom zápasu, opäť podržal Slovákov a je to vyrovnané.
50' Je vyrovnané, krížna prihrávka od Libora Hudáčka na Mariána Gáboríka a ten z diaľky delovkou prekonal brankára Bobrovského pomedzi betóny.
47' Július Hudáček zachránil Slovákov, Mozjakyn poslal do šance Malkina a jeho pokus skončil v lapačke gólmana Slovákov
44' Rusi sú v tlaku, Kovaľčukov pokus skončil u Júliusa Hudáčka

Hudáček inkasoval druhý gól Galéria fotiek (25) Zdroj: rtvs
42' Boli sme aktívni, skúšali sme to, no do vedenia sa dostali Rusi po pokuse, ktorý nebol ani nebezpečný na prvý pohľad, ale skončil v bránke. Súper vyhráva po góle Tarasenka
41' Tlak Slovákov pokračuje aj po skončení presilovky pokračuje, Pánikov pokus skončil na žrďke.
41'   Skvelý úvod tretej tretiny v podaní Slovákov - v šanciach Gáborík po prihrávke Hudáčka
41' Hrá sa tretia tretina.

Radosť ruských hráčov po Galéria fotiek (25) Zdroj: SITA
40' Je po druhej tretine, v ktorej Rusi vyrovnali. Slováci nezachytili úvod dvadsaťminútovky, zlepšili sa až pred prestávkou.
40' Meszároš, Surový, Hudáček, Gáborík narobili poriadny rozruch pred gólmanom ruského tímu Bobrovským. Slováci v tlaku, stav sa nemení
39' Po Gáboríkovej vyloženej šanci v presilovke dvíhal ruky Surový, ale nie je to gól
39' Tichonov na trestnej lavici, faul si svojou aktivitou doslova vypýtal Libor Hudáček. Slováci tam majú štyroch útočníkov, prvá formácia s Pánikom
36' Kovaľčuk a jeho pokus skončil na žrdi gólmana Júliusa Hudáčka. Iľja sa dostal do rýchleho protiútoku po chybe Draveckého
33'   Ojedinelá príležitosť pre Slovákov v podaní Graňáka
31'   Konečne výborné striedanie Slovákov a prvá útočná akcia v druhej tretine, doteraz sme skôr bránili
29'   Hudáček má na konte už dvadsať zákrokov, v druhej tretine sú jednoznačne aktívnejší Rusi, pomer striel 10:1 pre nich

Rusi využili presilovku. Mozjakin Galéria fotiek (25) Zdroj: rtvs
28' Rusi využili presilovku, Julo Hudáček prvý raz inkasoval. Silný Mozjakin využil presilovku, gól dal z delovky takmer od modrej čiary po prihrávke Chudinova
27' Milan Jurčina provokovaný ruským hráčom, po dvoch seknutiach za krošček na trestnej lavici.
24'   Vzápätí Julo Hudáček ukázal, že je v poriadku a zmaril Rusom šancu
24'   Julo Hudáček dostal pukom do masky, ale je v poriadku. Zle dopadla jeho maska, ktorú opravujú na striedačke kustód Samuel Petráš a masér Michal Malina. Pripravený zasiahnuť do hry bol aj Ján Laco, napokon chytá Hudáček s náhradnou prilbou.
21' Gáborík v prečíslení počas pobytu prvej ruskej lajny na ľade: Dadonov, Šipačov, Panarin toho veľa neubránia.
21' Druhá tretina sa začala
    Slováci v prvej tretine vystrelili iba päťkrát, dali jeden gól. Rusi mali 10 pokusov
20' Perfektná prvá tretina Slovákov, spravili to, čo bolo treba: gólom zaskočili Rusov. Máme prestávku
20'   Slováci v protiútoku v závere tretiny, perfektne ukrojili z presilovky Rusov
19' Tomáš Surový za hákovanie na trestnej lavici, výhodu presilovky dostali Rusi. Na ľade nebezpečná petrohradská formácia s Kovaľčukom
17'   Príležitosť pre Jurča, najlepšia obrana je útok, neuveriteľné, čo ukazujú slovenskí hokejisti
15'   Protiútoky Rusov, Šipačov v akcii, no viac z hry majú nečakane Slováci.
13'   Dobrá prihrávka na Gáboríka a jeho delovka.
11'   Ak neprajníci čakali debakel od Rusov, stalo sa nečakané, lebo Slováci sú po góle skutočne aktívni. Bližňák, Jurčo a ďalší hrozia...
10'   Širokov v šanci, Hudáček mu dorážku nedovolil.
7'   Slováci ožili, Kopecký, Tatar a ich pokusy

Tomáš Kopecký strelil prvý Galéria fotiek (25) Zdroj: rtvs
6' Kapitán Tomáš Kopecký otvoril skóre proti Rusom, úplne nečakane. Keď nevieš, čo s pukom, vystrel - toto spravil "Kopec" a podarilo sa. Asistencia Pánik. Krásny gól pod lapačku gólmanovi.
1' Zápas sa začal, hrá sa v úžasnej atmosfére. Veľký nápor ruského tímu, od úvodu nenechávajú nič na náhodu
    Najväčšia zmena v zostave oproti ostatným zápasom je, že do bránky sa premiérovo postaví Július Hudáček.

Viac o téme: Rusko Slovensko Ostrava
  • Zdroj: kt; Športky