VIDEO Favoriti zaváhali: Sevilla aj Atlético iba s remízami na ihriskách súperov

Mario Mandžukič (vľavo) a GimenezMario Mandžukič (vľavo) a Gimenez Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid remizovali v španielskej lige na ihrisku Levante 2:2. Na treťom mieste majú zverenci trénera Simeoneho dve kolá pred koncom náskok štyroch bodov na Valenciu.

Levante síce dvakrát viedlo, k prekvapivému víťazstvu ale celok z Valencie zápas nedotiahol. V 32. minúte otvoril skóre Barral, s 11 gólmi najlepší strelec domácich. Už o tri minúty neskôr ale vyrovnal Siqueira, pre ktorého to bola prvý gól v drese Atlética.

V druhom polčase Uche znova priblížil Levante k úspechu, aspoň bod pre hostí zachránil desať minút pred koncom striedajúci Torres hlavičkou po Kokeho centre od rohovej zástavky. Atlético predĺžilo svoju sériu bez porážky v lige na 13 zápasov.

Sevilla nevyužila šancu priblížiť sa štvrtej Valencii na rozdiel jediného bodu, keďže na ihrisku Celty Vigo iba remizovala 1:1. Andalúzsky celok neudržal vedenie, ktoré mu zariadil v ôsmej minúte Gameiro, v druhom polčase vyrovnal z penalty Mina.

UD Levante - Atlético Madrid 2:2 (1:1)
Góly: 32. Barral, 63. Uche - 35. Siqueira, 80. Torres

Villarreal - Elche 1:0 (1:0)
Gól: 26. Campbell

Almeria - FC Malaga 1:2 (1:1)
Góly: 31. Thomas - 23. Casado (vlastný), 69. Guerra, 10.843 divákov

Celta Vigo - FC Sevilla 1:1 (0:1)
Góly: 58. Mina (11 m)  - 8. Gameiro, 18.957 divákov