Hossa spoznal súpera vo finále konferencie: Rangers si vynútili siedmy zápas

Hokejisti NY Rangers oslavujú gól Dana Boyla (22)Hokejisti NY Rangers oslavujú gól Dana Boyla (22) Zdroj: SITA

NEW YORK – Hokejisti New Yorku Rangers opäť odvrátili hrozbu vypadnutia z play off zámorskej NHL. V noci na pondelok zvíťazili nad domácim Washingtonom Capitals 4:3 a v semifinálovej sérii Východnej konferencie si vynútili rozhodujúci siedmy zápas. Víťazný gól "jazdcov" strelil Dan Boyle.

Anaheimu stačilo na prebojovanie sa do finále Západnej konferencie päť zápasov. "Káčeri" hrali v noci na pondelok s Calgary po 60. minútach patovo 2:2, v tretej minúte predĺženia rozhodol o ich víťazstve a postupe Corey Perry. V súboji najlepších tímov na západe sa Anaheim stretne so Chicagom Blackhawks.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington - New York Rangers 3:4 (0:2, 1:0, 2:2) - stav série 3:3
Góly: 21. Chimera (Kuznecov, J. Ward), 48. Kuznecov (Alzner, J. Ward), 51. J. Ward (Chimera, Carlson) - 1. Kreider (Fast, Klein), 20. Kreider (Brassard, Stepan), 41. Rick Nash (St. Louis, Brassard), 45. D. Boyle (Sheppard, J. Miller)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Anaheim - Calgary 2:2 po III. tretine (0:1, 1:1, 1:0) 3:2 po predĺžení - konečný stav série: 4:1, Anaheim Ducks postúpil do finále Západnej konferencie
Góly: 25. Kesler (Silfverberg, Fowler), 41. Beleskey (Beauchemin, Silfverberg) - 11. Hudler (Wideman, Russell), 26. Gaudreau (Hudler, Wideman)

Viac o téme: Washington Capitals New York Randers