Nezmar na Giro: Contador zabojuje s vykĺbeným ramenom aj s dažďom

Alberto Contador po triumfe na Vuelte
Alberto Contador po triumfe na Vuelte

GROSSETO - Dokaličený Alberto Contador nebude chýbať na štarte piatkovej siedmej etapy cyklistických pretekov Giro d’Italia. Líder priebežného poradia vo štvrtok spadol v koncovke a dvojnásobne si vykĺbil ľavé rameno. V piatok Španiel zabojuje o udržanie ružového dresu vedúceho jazdca.

"Vložil som do prípravy na Giro príliš veľa úsilia na to, aby som sa teraz len tak zbalil a odišiel. Nechcem všetko zahodiť za hlavu. Uvidím, ako to počas dňa pôjde," povedal Contador podľa cyclingnews.com ráno pred štartom v Grossete na juhu Toskánska.

Cyklista zoskupenia Tinkoff-Saxo to síce nepriznal, ale zrejme nemá za sebou najlepšiu noc v tímovom autobuse. Lekári mu odporučili, aby ľavú ruku držal v pokoji. "Keby som ju zdvihol nad hlavu, riskoval by som, že sa znova vykĺbi. Kolegovia mi pomáhali najviac, ako vedeli," priblížil Contador.

Španiela nepotešila predpoveď počasia. Po slnečných dňoch má prísť dážď a s ním riziko ďalšieho pádu. "Asi to budem mať trochu ťažšie pri obliekaní bundy. Verím, že to zvládnem," dodal víťaz pretekov z roku 2008. Piatková 7. etapa z Grosseta do Fiuggi je síce rovinatá, ale najdlhšia v celom itinerári, meria 264 km.


Zdroj:
SITA
Foto:
cyclingnews.com

DISKUSIA