VIDEO Brazílsky mladík sa zahral na Messiho: Lahôdkový gól v dôležitom momente!

Gólová radosť Andreasa PereiruGólová radosť Andreasa Pereiru Zdroj: SITA

AUCKLAND - Futbalisti Srbska dosiahli prenikavý úspech na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov na Novom Zélande, keď vo finálovom súboji v Aucklande zdolali rovesníkov z Brazílie 2:1 po predĺžení.

Európsko-juhoamerický duel priniesol strhujúce divadlo. Mladí Srbi sa ujali vedenia v 70. min presným zásahom Stanišu Mandiča, no už o tri minúty neskôr vyrovnal striedajúci Andreas Pereira a duel dospel do predĺženia. Práve gól iba devätnásťročného záložníka Manchestru United možno označiť za jeden z najkrajších momentov šampionátu. Mladík sa totiž ekvilibristicky predral cez troch hráčov Srbska až do šestnástky, aby následne zasekávačkou oklamal ďalších dvoch a presnou strelou k vzdialenejšej tyči prekonal gólmana.

Ani to však na triumf Brazílie nestačilo. Keď sa zdalo, že celý šampionát vyvrcholí penaltovým rozstrelom, v 118. min unikol defenzíve "kanárikov" hráč kazašskej Astany Nemanja Maksimovič a rozhodol o triumfe srbského mužstva. Srbi v priebehu finále ukázali vzhľadom na mladý vek vysokú taktickú vyspelosť v kombinácii s chytrosťou niektorých individualít na čele s Maksimovičom, ktorá dokonale eliminovala hru favorizovaných Brazílčanov. Duel o zlato bol pre Balkáncov na šampionáte štvrtým v rade, v ktorom sa nerozhodlo v riadnom hracom čase.

Viac o téme: Andreas Pereira
  • Zdroj: SITA, sportky.sk