VIDEO Nádherný volej talentu United rozhodol o výhre mladých Angličanov nad Švédskom

Radosť mladých Angličanov Radosť mladých Angličanov Zdroj: SITA

OLOMOUC - Anglická futbalová reprezentácia do 21 rokov zdolala Švédsko 1:0 a v druhom zápase v skupine B na majstrovstvách Európy získala prvé tri body. O víťazstve Angličanov v Olomouci rozhodol striedajúci Jesse Lingard päť minút pred koncom nádherným volejom.

V prvej polovici boli bližšie ku gólu Angličania. Najväčšiu šancu mal Kane, ktorý po Jenkinsonovom centre hlavičkoval z malého vápna, ale v páde mieril tesne vedľa. V sľubnej pozícii sa o chvíľu neskôr ocitol aj Hughes, lenže tomu do strely vpadol švédsky obranca Helander. Škandinávci zahrozili až ku koncu polčasu, kedy hlavičkoval Kies Thelin. Mieril však presne do rúk anglického brankára Butlanda.

Aj v druhej polovici mali Angličania loptu na kopačkách oveľa dlhšie, lenže aj cez trvalý optický tlak si šancí vytvorili veľmi málo. V jednej sa po kombinácii s Kaneom ocitol Jenkinson, ale obranca Arsenalu trafil len bočnú sieť. Švédi hrozili skôr príležitostne z protiútokov alebo štandardných situácií, ale sústredili sa predovšetkým na obranu a udržanie čistého konta. To sa im však nakoniec nepodarilo. Päť minút pred koncom sa totiž odrazená lopta po rohu dostal na vápno k Lingardovi a anglický záložník sa trafil presne k vzdialenejšej žrdi.

"Hneď ma napadlo, že budem strieľať, a našťastie lopta skončila v bráne. Naša bránka Švédov odrovnala a už sme vedenie udržali," povedal Lingard, kmeňový hráč Manchestru United, ktorý na jar hosťoval v druholigovom Derby County. "Vedeli sme, že musíme vyhrať a že to nebude nič ľahkého. Ale ukázali sme tímového ducha a že môžeme vyhrávať ťažké zápasy," dodal strelec jediného gólu. To John Guidetti, najväčšia hviezda švédskeho tímu, bol po zápase zničený. "Dreli sme celý zápas k ničomu. Hrali sme 85 minút skvele, lenže keď na tejto úrovni urobíte chybu, pyká sa. A Angličania nás bleskovo potrestali. Ale už sme s týmto tímom prekonali ťažké prekážky, rozhodne sa nevzdáváme," povedal Guidetti.

Angličania už tesné vedenie uhájili a slávili nesmierne dôležité víťazstvo, ktorým sa na švédsky tím dotiahli v tabuľke. V druhom zápase nedeľňajšieho programu B-skupiny sa v súboji Portugalska s Talianskom zrodila bezgólová remíza. Viac šancí mali mladí Taliani, ale ani raz neprekonali súperovho gólmana. Výber Portugalska je na čele tabuľky so štyrmi bodmi, tím Talianska je s bodom na poslednej 4. pozícii.