Kližan na Wimbledone bojoval štyri hodiny: Obrovská dráma skončila vyradením!

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: SITA

LONDÝN - Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V súboji dvoch ľavákov prehral so skúseným Španielom Fernandom Verdascom po štvorhodinovej päťsetovej dráme 6:4, 2:6, 3:6, 7:6 (5), 11:13. Kližan si odnáša 10 bodov do renkingu a štartovné 29 000 libier brutto.

Kližan bol v úvode duelu na tráve All England Clubu aktívnejším hráčom. Za stavu 3:3 síce pri podaní Španiela nevyužil vedenie 40:0, no v deviatom geme prelomil súperov servis a prvý set získal vo svoj prospech. V ďalších minútach však mal navrch bývalý wimbledonský semifinalsta. V druhom sete Verdasco Kližana dvakrát brejkol, v treťom mu hneď na začiatku uchmatol servis.

Vo štvrtom dejstve prehrával slovenský daviscupový reprezentant v tajbrejku 3:5, potom však získal štyri body v rade a vynútil si piaty set. V ńom mal k dispozícii dva brejkbaly, ani jeden však nevyužil a v koncovke sa napokon presadil Verdasco. Za stavu 12:11 premenil pri podaní Kližana hneď prvý mečbal.

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Fernando Verdasco (Šp.) - Martin Kližan (SR) 4:6, 6:2, 6:3, 6:7 (5), 13:11 za 3:57 h

Viac o téme: Martin Kližan Wimbledon