VIDEO Sagan o vytúženom žltom drese: Prečo nebol spokojný s tímovou časovkou?

Peter Sagan v zelenom drese po skončení deviatej etapyPeter Sagan v zelenom drese po skončení deviatej etapy Zdroj: SITA

PLUMELEC - Víťazom 9. etapy cyklistických pretekov Tour de France, ktorou bola časovka tímov na 28 kilometrov z Plumelecu do Vannes, sa stala stajňa BMC. Na druhom mieste skončil so sekundovým odstupom britský tím Sky, tretí Movistar stratil na víťaza štyri sekundy. Tinkoff-Saxo so Slovákom Petrom Saganom obsadil štvrté miesto (+28 s).

Sagan priznal, že časovka nevyšla jeho tímu úplne podľa predstáv. "Trať bola dosť ťažká, fúkal nám aj vietor od chrbta. Očakával som, že zajazdíme časovku oveľa lepšie. Z môjho pohľadu sme šli na plný plyn. Ani neviem, v ktorom úseku sme stratili tých 28 sekúnd," priblížil svoje pocity v cieli slovenský cyklista, ktorý klesol v celkovom poradí z druhého na štvrté miesto.

Vytúženého žltého dresu sa tak v tomto ročníku TdF zrejme už nedočká. "Myslím si, že byť v žltom je snom veľa cyklistov. Kariéru ešte nekončím, takže sa o to znova pokúsim ďalší rok," povedal jazdec Tinkoff-Saxo a dodal, že sa už teší na pondelkový deň voľna. V žltom drese pre lídra priebežnej klasifikácie pokračuje na prestížnom podujatí Brit Chris Froome (Sky). "Dúfam, že som ten Christopher Froome z roku 2013. Ak by niekto pred Tour povedal, že po 9. etape budem v žltom drese, neveril by som mu," reagoval Froome, ktorého citovala agentúra dpa.

Viac o téme: Peter Sagan
  • Zdroj: TASR, športky