Výrazné zmeny na Tour: Astana po katastrofickom dni mení plán, Nibaliho sťahuje!

Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali

PAU - Utorková desiata etapa definitívne pochovala nádeje Vincenza Nibaliho na obhajobu prvenstva na cyklistickej Tour de France. V stúpaní na La Pierre Saint Martin nabral na lídra celkového poradia Chrisa Frooma vyše štvorminútové manko, prepadol sa až na desiate miesto priebežnej klasifikácie a stratil pozíciu lídra tímu Astana. Sklamaný šéf kazašského zoskupenia Alexander Vinokurov poveril touto úlohou Jakoba Fuglsanga.

"Tento deň bol jedna veľká katastrofa. Nibali nedokázal držať tempo ani s Fuglsangom, čo som naozaj nečakal. Jakob od nás dostal zelenú v boji o miesto v celkovom poradí. Vincenzo by potreboval dobrého opravára, pretože v jeho hlave sa niečo pokazilo," zneli podľa cyclingnews.com tvrdé slová olympijského víťaza z Londýna 2012. 

Fuglsang figuruje až na 13. priečke. Za žltým Froomom zaostáva 8:41 min. "Dnes ste videli, že je v dobrej forme, tak prečo nie? Teraz sa budeme snažiť o čo najlepší výsledok s ním. Prečo neskúsiť prvú päťku?" stanovil nové ciele Vinokurov. Dánovo najlepšie umiestnenie na Tour je siedme miesto z roku 2013, keď debutoval v drese Astany. 

"Oficiálne som to od Vinokurova ešte nepočul, ale v závere etapy som dostal príkaz ísť dopredu, ak mi ešte zostali nejaké sily po jazde s Vincenzom. Uvidíme, čo sa s tým ešte dá robiť, som dosť vzadu. Tour je dlhá, stať sa môže všeličo," uviedol Fuglsang. 


Tagy: Tour de France Vincenzo Nibali

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA