Čierny deň slovenských tenistiek: Schmiedlovej víťazná šnúra skončila

Slovenka Anna Karolína SchmiedlováSlovenka Anna Karolína Schmiedlová Zdroj: SITA

BAD GASTEIN - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová prehrala v semifinále turnaja WTA v rakúskom Bad Gasteine. Ako siedma nasadená hráčka podľahla turnajovej dvojke Austrálčanke Samanthe Stosurovej 1:6 a 5:7. Duel trval 90 minút.

Schmiedlová tak nezopakuje minulotýždňový triumf na turnaji WTA v Bukurešti, po ktorom sa stala premiérovo slovenskou singlovou jednotkou.

V semifinále nevyšiel Schmiedlovej prvý set podľa predstáv, od stavu 1:1 prehrala päť hier v rade a za 33 minút dejstvo 1:6. V druhom sete viedla rýchlo 3:0, neskôr aj 5:2, ale koncovka opäť patrila jednoznačnej Stosurovej. Slovenka za účasť v elitnom kvartete získala 110 bodov do svetového rebríčka a prémiu 11.500 amerických dolárov.

Stosurová sa vo finále stretne s úspešnejšou z druhého semifinále medzi Taliankami Sarou Erraniovovou a Karin Knappovou.

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zostala pred bránami finále turnaja WTA v Istanbule. V sobotňajšom semifinálovom súboji dvoch nenasadených hráčok prehrala s Poľkou Urszulou Radwaňskou po trojsetovom boji 3:6, 6:4 a 3:6. Zápas trval 2:25 h.

Rybáriková vstúpila do zápasu lepšie a viedla 3:1, potom ale prehrala päť hier za sebou a za 35 minút stratila prvý set v pomere 3:6. V druhom si vybudovala náskok 5:2 a súperku už k zvratu nepustila, rozhodujúci tretí set už ale patril Radwaňskej. Tá získala rozhodujúci brejk v ôsmej hre na 5:3 a následne pri svojom podaní premenila druhý mečbal. Rybáriková si z Istanbulu odniesla 110 bodov do rebríčka i prémiu 11.500 amerických dolárov.

U. Radwaňská sa vo finále stretne s úspešnejšou z druhého semifinále medzi Ukrajinkou Lesjou Curenkovou a Belgičankou Kirsten Flipkensovou.

Samantha Stosurová (2-Aust.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (7-SR) 6:1, 7:5

Urszula Radwaňská (Poľ.) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 6:3, 4:6, 6:3

Viac o téme: Samantha Stosurová Magdaléna Rybáriková Anna Karolína Schmiedlová Urszula Radwaňská