VIDEO Stoch aj za pár minút dal v Lige majstrov o sebe vedieť: Kozáčik vychytal výhru Plzne

Ladislav Krejčí (23) prekonáva brankára CSKA AkinfejevaLadislav Krejčí (23) prekonáva brankára CSKA Akinfejeva Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti českého vicemajstra Sparty Praha remizovali v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov v Moskve s CSKA 2:2 a pred domácou odvetou si vypracovali dobrú východiskovú pozíciu na postup. Darilo sa aj Viktorii Plzeň, český majster vyhral na ihrisku izraelského Maccabi Tel Aviv 2:1.

Plzeň rozhodla o víťazstve dvoma bleskovými gólmi v priebehu štyroch minút. V 17. minúte otvoril skóre Aidin Mahmutovič a o śtyri minúty neskôr sa presadil Milan Petržela. Tel Aviv v závere len znížil zásluhou Baraka Itzhakiho. Celý zápas odchytal slovenský reprezentant Matúš Kozáčik, v 70. minúte nastúpil Patrik Hrošovský a videl žltú kartu.

Moskovské CSKA nad Spartou dvakrát viedlo, ale hostia vždy dokázali bleskovo vyrovnať. V 29. minúte za stavu 1:1 nepremenil jedenástku domáci Izraelčan Bibras Natcho. Na lavičke pražského tímu presedel celý zápas slovenský stredopoliar Michal Breznaník.

Turecký vicemajster Fenerbahce Istanbul remizoval s ukrajinským Šachtarom Doneck 0:0. Slovenský stredopoliar Miroslav Stoch nastúpil za Fenerbahce v 84. minúte a krátko po príchode na ihrisko dostal žltú kartu. V 88. minúte poslal výborný center do šestnástky, ale holandský internacionál Robin Van Persie šancu nevyužil.

Divoký zápas videli v Aténach, kde domáci Panathinaikos zdolal belgický Club Bruggy 2:1. Hostia viedli od 10. minúty, keď sa presadil Boli Bolingoli-Mbombo. V 34. minúte nepremenil penaltu švédsky útočník Marcus Berg, ale už o chvíľu zaváhanie odčinil a vyrovnal. Krátko pred koncom prvého polčasu však videl červenú kartu Španiel Sergio Sanchez a s domácimi to nevyzeralo dobre. Domáci však vyhrali aj s desiatimi hráčmi, pretože v 65. minúte rozhodol z jedenástky Grék Nikolaos Karelis.

CSKA Moskva (Rus.) - Sparta Praha (ČR) 2:2 (1:1) - odveta sa odohrá v stredu 5. augusta
Góly: 14. Dzagojev, 53. Z. Tošič - 15. Fatai, 57. L. Krejčí, rozhodoval: Javier Estrada (Šp.)
Michal Breznaník presedel celé stretnutie na lavičke náhradníkov, Juraj Chvátal (obaja Sparta) nefiguruje v zápise o stretnutí

FC Midtjylland (Dán.) - Apoel Nikózia (Cypr.) 1:2 (0:2) - odveta sa odohrá v utorok 4. augusta
Góly: 88. J. Poulsen - 30. a 33. De Vincenti, rozhodoval: Slavko Vinčič (Slovin.)

FC Milsami Orhei (Mold.) - Skënderbeu Korcë (Alb.) 0:2 (0:0) - odveta sa odohrá v stredu 5. augusta
Góly: 50. a 73. H. Salihi (druhý z 11 m), rozhodoval: Hüseyin Göcek (Tur.)

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Viktoria Plzeň (ČR) 1:2 (0:2) - odveta sa odohrá v stredu 5. augusta
Góly: 79. Itzhaki - 17. Mahmutovič, 21. Petržela, rozhodoval: Alexej Kulbakov (Biel.)
Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Patrik Hrošovský nastúpil v 70. min a v 74. min dostal žltú kartu, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) nefiguruje v zápise o stretnutí

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 0:0 - odveta sa odohrá v stredu 5. augusta
rozhodoval: Manuel De Sousa (Portug.)
Miroslav Stoch (Fenerbahce) nastúpil v 84. min a v rovnakej minúte videl žltú kartu.

Panathinaikos Atény (Gréc.) - FC Bruggy (Belg.) 2:1 (1:1) - odveta sa odohrá v stredu 5. augusta
Góly: 37. Berg, 65. Karelis (z 11 m) - 10. Bolingoli-Mbombo, ČK: 44. Sergio Sánchez (Panathinaikos), rozhodoval: Vladislav Bezborodov (Rus.)

Young Boys Bern (Švaj.) - AS Monako (Fr.) 1:3 (0:0) - odveta sa odohrá v utorok 4. augusta
Góly: 74. Nuzzolo - 64. Kurzawa, 72. G. Carrillo, 75. Pašalič, rozhodoval: Matej Jug (Slovin.)

Videoton Székesfehérvár (Maď.) - BATE Borisov (Biel.) 1:1 (0:0) - odveta sa odohrá v stredu 5. augusta
Góly: 89. Paulo Vinícius - 56. Milunovič, rozhodoval: Alexandar Stavrev (Maced.)

Dinamo Záhreb (Chor.) - FK Molde (Nór.) 1:1 (1:1) - odveta sa odohrá v utorok 4. augusta
Góly: 18. Á. Henríquez - 21. O. Kamara, ČK: 65. Paulo Machado (Dinamo) už po vystriedaní, čiže mimo ihriska, rozhodoval: Serge Gumienny (Belg.)

Viac o téme: Sparta Praha Viktoria Plzeň Maccabi Tel Aviv CSKA Mosvka
  • Zdroj: TASR, SITA