VIDEO Hrubá chyba Courtoisa stála Chelsea víťazstvo: Premiéru si odbil náhradník

Thibaut CourtoisThibaut Courtois Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea vykročili za obhajobou titulu v anglickej lige remízou so Swansea. Londýnsky celok síce dvakrát viedol, krátko po prestávke ale dostal červenú kartu brankár Thibaut Courtois a hostia z nariadenej penalty vyrovnali na konečných 2:2.

Chelsea proti Swansea dvakrát viedla, ale ani raz tesný náskok neudržala. Skóre otvoril v 23. minúte Oscar a nasledovala hektická desaťminútovka. Počas nej najprv vyrovnal André Ayew, ale po polhodine si domáci vzali vedenie späť, po vlastnom góle Federica Fernándeza.

Rozhodujúci okamih zápasu prišiel desať minút po prestávke. Courtois fauloval prenikajúceho Bafetimbiho Gomisa a bol vylúčený. Do bránky sa postavil Asmir Begovic, ktorý v úlohe dvojky na Stamford Bridge nahradil Petra Čecha, ktorý odišiel do Arsenalu, ale na Gomisov pokutový kop bol krátky.

Viac o téme: Chelsea Londýn Thibaut Courtois