VIDEO V zápase Chelsea s PSG sa iskrilo: Ibrahimovič a Costa sa nechutne predviedli

Serge Aurier (vľavo) a Diego CostaSerge Aurier (vľavo) a Diego Costa Zdroj: SITA

CHARLOTTE - Belgický brankár Thibaut Courtois zariadil futbalistom Chelsea výhru 2:1 nad Paris St. Germain na prípravnom turnaji v USA, keď zažiaril v penaltovom rozstrele. Najprv chytil dva pokusy súpera a nakoniec sám premenil rozhodujúci kop.

Courtois, ktorý z pozície jednotky Chelsea vystrnadil v minulej sezóne Petra Čecha, prišiel do hry na začiatku druhého polčasu miesto Begovića za stavu 0:1 po góle Ibrahimoviča. Sám už gól z hry nedostal a Moses vyrovnal. Rozhodovali penalty, v ktorých na strane Chelsea sklamal len Cuadrado, naopak na Courtoisa nevyzreli Bahabeck a brazílsky stopér Thiago Silva.

V siedmej sérii si zobral loptu sám Courtois a nechytateľnou tvrdou strelou do horného rohu bránky nedal šancu svojmu protivníkovi Salvatoremu Sirigovi, ktorému sa potom šiel z kolegiality ospravedlniť.

Okrem iného sa "blysli" aj hviezdni útočníci Zlatan Ibrahimovič a Diego Costa. Naturalizovaný Španiel v službách Chelsea už v prvej minúte nechutne napadol Serga Auriera. Svojho kolegu "pomstil" Švéd Ibrahimovič, keď lakťom vo výskoku udrel obrancu Johna Terryho. Ani jeden zo zákrokov nebol potrestaný kartou.