VIDEO V zápase Chelsea s PSG sa iskrilo: Ibrahimovič a Costa sa nechutne predviedli

Serge Aurier (vľavo) a Diego Costa
Serge Aurier (vľavo) a Diego Costa

CHARLOTTE - Belgický brankár Thibaut Courtois zariadil futbalistom Chelsea výhru 2:1 nad Paris St. Germain na prípravnom turnaji v USA, keď zažiaril v penaltovom rozstrele. Najprv chytil dva pokusy súpera a nakoniec sám premenil rozhodujúci kop.

Courtois, ktorý z pozície jednotky Chelsea vystrnadil v minulej sezóne Petra Čecha, prišiel do hry na začiatku druhého polčasu miesto Begovića za stavu 0:1 po góle Ibrahimoviča. Sám už gól z hry nedostal a Moses vyrovnal. Rozhodovali penalty, v ktorých na strane Chelsea sklamal len Cuadrado, naopak na Courtoisa nevyzreli Bahabeck a brazílsky stopér Thiago Silva.

V siedmej sérii si zobral loptu sám Courtois a nechytateľnou tvrdou strelou do horného rohu bránky nedal šancu svojmu protivníkovi Salvatoremu Sirigovi, ktorému sa potom šiel z kolegiality ospravedlniť.

Okrem iného sa "blysli" aj hviezdni útočníci Zlatan Ibrahimovič a Diego Costa. Naturalizovaný Španiel v službách Chelsea už v prvej minúte nechutne napadol Serga Auriera. Svojho kolegu "pomstil" Švéd Ibrahimovič, keď lakťom vo výskoku udrel obrancu Johna Terryho. Ani jeden zo zákrokov nebol potrestaný kartou.

Zákrok Diega Costu

Zákrok Zlatana Ibrahimoviča


Tagy: Chelsea PSG Thibaut Courtois

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA, Video: YouTube, Footyroom.com

DISKUSIA