VIDEO Tottenham zbabral ďalši zápas, Premier League má prekvapujúceho lídra

Sklamaní futbalisti TottenhamuSklamaní futbalisti Tottenhamu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Evertonu zvíťazili v zápase druhého kola anglickej ligy na ihrisku Southamptonu 3:0. Dvakrát sa trafil útočník Romelu Lukaku. Bývalý útočník londýnskej Chelsea je s 44 gólmi najlepším belgickým strelcom Premier League v histórii, o dva góly za ním zaostáva útočník Liverpoolu Benteke.

Prvý gól padol v 22. minúte, keď Kone prebehol s loptou po pravej strane a poslal presný center do vápna na belgického reprezentanta, ktorý hlavou zavesil do protipohybu brankára Stekelenburga. Druhý zásah mohli hostia pridať onedlho, Barkleyho pokus ale zneškodnil gólman "Svätých". Napriek tomu Everton zásluhou Lukakuho ešte v prvom polčase navýšil náskok.

V 79. minúte napriahol k strele z diaľky domáci Mane, gólman Howard si s ňou ale poradil. O päť minút neskôr na druhej strane definitívne potvrdil výhru Evertonu Barkley, ktorý sa trafil aj v prvom kole proti Watfordu (2:2). Liverpoolsky celok zvíťazil na ihrisku Southamptone prvýkrát od apríla 2002.

Futbalisti Leicesteru City sú po sobote na čele anglickej Premier League. V dueli 2. kola vyhrali na ihrisku West Hamu 2:1 a na konte majú plný počet šiestich bodov a lepšie skóre ako priebežne druhý Manchester United. Na prvý triumf v ligovej sezóne čaká Tottenham, ktorý doma premárnil dvojgólový náskok a so Stoke City napokon iba remizoval 2:2. Darilo sa nováčikovi z Norwichu, ktorý v Sunderlande uštedril domácim tri góly a uspel 3:1.

O kuriózny moment sa ešte počas rozcvičky postaral v zápase Evertonu na ihrisku Southamptonu mimochodom Romelo Lukaku. Belgičan strelou trafil fanynku Southamptonu, pričom následne sa jej prišiel ospravedlniť priamo na tribúnu. Pravdepodobne si tým vyprosil formu od futbalových bohov, keďže následne dvakrát skóroval.

FC Southampton – FC Everton 0:3 (0:2)
Góly: 22. a 45. Lukaku, 84. Barkley

West Ham United – Leicester City 1:2 (0:2)
Góly: 55. Payet – 27. Okazaki, 38. Mahrez, ČK: 90.+2 Adrian (WHU)

Swansea City – Newcastle United 2:0 (1:0)
Góly: 9. Gomis, 52. A. Ayew, ČK: 41. Janmaat (Newcastle)

AFC Sunderland – Norwich City 1:3 (0:2)
Góly: 88. Watmore - 26. Martin, 37. Whittaker, 57. Redmond