VIDEO Najrýchlejší gól v histórii nemeckej Bundesligy: Bayern napriek červenej karte stav otočil

Kevin Volland strelil najrýchlejší gól BundesligyKevin Volland strelil najrýchlejší gól Bundesligy Zdroj: SITA

SINSHEIM - Výhradný titul strelca najrýchlejšieho gólu v histórii nemeckej futbalovej I. bundesligy nepatril hráčovi Bayeru Leverkusen Karimovi Bellarabimu ani jeden celý rok. V sobotňajšom dueli 2. kola sezóny 2015/2016 jeho zápis vyrovnal 23-ročný krídelník či útočník TSG 1899 Hoffenheim Kevin Volland, ktorý pretavil na gól prvý dotyk svojho mužstva s loptou v deviatej sekunde domáceho súboja s Bayernom Mníchov.

Volland využil nepresnú prihrávku ľavého obrancu Bavorov Davida Alabu a strelou po trávniku prekonal brankára Bayernu Manuela Neuera. Pôvodnú informáciu o góle po ôsmich sekundách neskôr spresnil oficiálny účet bundesligy na twitteri na deväť sekúnd. Karim Bellarabi z Leverkusenu dosiahol rekordný zápis 23. augusta 2014, keď po deviatich sekundách od zahájenia hry otvoril skóre zápasu na pôde Borussie Dortmund.

Futbalisti Bayernu Mníchov napokon zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy na ihrisku Hoffenheimu 2:1. Po úvodnom góle domáceho tímu sa hostia dokázali spamätať a vyrovnali ešte pred polčasovou prestávkou, v 41. min sa presadil nemecký reprezentant Thomas Müller.

Hoffenheim sa mohol opäť dostať do vedenia v 73. min, ale Poliak Eugen Polanski nepremenil nariadený pokutový kop. O troch bodoch pre Mníchovčanov tak v 90. min rozhodol jeho krajan v drese mníchovského klubu Robert Lewandowski.

V podvečernom zápase zvíťazili hráči Hamburgu nad Stuttgartom 3:2. Domáci pritom ešte v 10 minút pred koncom prehrávali 1:2, ale najprv v 84. min Lasogga vyrovnal a obrat zavŕšil v 89. min Djourou.

Päť najrýchlejších gólov v histórii nemeckej I. bundesligy:

1. Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen) 9 sekúnd - v roku 2014

Kevin Volland (TSG Hoffenheim) 9 s - 2015

3. Giovane Elber (Bayern Mníchov) 11 s - 1998

Ulf Kirsten (Bayer Leverkusen) 11 s - 2002

Paul Freier (Vfl Bochum) 11 s - 2003

Výsledky sobotňajších stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Eintracht Frankfurt - Augsburg 1:1 (0:1)
Góly: 86. Russ - 23. Caiuby

Hannover - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)
Gól: 18. Calhanoglu

Hoffenheim - Bayern Mníchov 1:2 (1:1)
Góly: 1. Volland - 41. T. Müller, 90. Lewandowski, ČK: 73. J. Boateng (Bayern) po druhej ŽK

1. FC Kolín nad Rýnom - Wolfsburg 1:1 (1:0)
Góly: 30. Zoller - 83. Bendtner
Dušan Švento (Kolín) sedel na lavičke náhradníkov

Schalke 04 Gelsenkirchen - Darmstadt 1:1 (0:1)
Góly: 47. Draxler - 9. Rausch
Milan Ivana (Darmstadt) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hamburg - Stuttgart 3:2 (1:2)
Góly: 34. Iličevič, 84. Lasogga, 89. Djourou - 23. a 42. Ginczek, ČK: 53. F. Klein (Stuttgart) po druhej ŽK

Viac o téme: Kevin Volland FC Bayern Mníchov TSG 1899 Hoffenheim