VIDEO Dva odlišné výkony superfavoritov: Trápenie Barcelony a galapredstavenie Realu

Gareth BaleGareth Bale Zdroj: realmadrid.com

MADRID - Barcelona vyhrala v 2. kole španielskej futbalovej ligy nad Málagou 1:0 a zopakovala výsledok z prvého kola. O jej výhre rozhodol svojim prvým gólom v katalánskom klube Thomas Vermaelen. Tabuľku vedie o skóre pred obhajcom titulu Celta Vigo, ktorá zvíťazila nad Vallecanom 3:0. Real Madrid deklasoval Betis Sevilla 5:0, po dvoch góloch dali Gareth Bale a James Rodríguez.

Barcelone sa v minuloročnej sezóne proti Maláge vôbec nedarilo, nestrelila jej jediný gól a získala iba bod. A dlho to vyzeralo, že podobný scenár by sa mohol opakovať aj v tejto sezóne.

V prvom polčase sa Barcelona nedokázala do poriadneho tlaku dostať, naopak Málaga hrozila z rýchlych protiútokov. Zaujímavý bol tiež pokus Juana Carlosa, ktorý skúsil prehodiť brankára Brava z vlastnej polovice a len tesne prestrelil opustenú bránku. Na druhej strane trafil Mascherano brvno a rozhodca neuznal Suárezov gól. Domáci navyše dvakrát reklamovali pokutový kop. Prvýkrát po ruke Torresa, druhýkrát po zákroku Angeleriho na Suáreza.

V druhom polčase Katalánci svoj tlak zvýšili a dostávali sa oveľa častejšie do zakončenia. Najčastejšie sa v ňom objavoval Messi, lenže štyri jeho šance výborne vychytal brankár Kameni. Nakoniec sa z veľkého barcelonského tlaku nepresadila žiadna z útočných hviezd, ale stopér Thomas Vermaelen, ktorý dorazil vyrazený center Suáreza.

Strelený gól tlak Barcelony síce nezmiernil, po niekoľkých ďalších nepremenených šanciach ale mal vyrovnanie na kopačke v nadstavenom čase Charles, lenže z malého vápna loptu pred ním dokázal odkopnúť Jordi Alba.

FC Barcelona - Málaga 1:0 (0:0)
Gól: 73. Vermaelen

Real Madrid - Real Betis 5:0 (2:0)
Góly: 2. a 89. Bale, 39. a 50. James Rodríguez, 47. Benzema

San Sebastián - Gijón 0:0

Celta Vigo - Rayo Vallecano 3:0 (1:0)
Góly: 11. (z pen.) a 50. Nolito, 88. Fontàs

Viac o téme: FC Barcelona Thomas Vermaelen