VIDEO Trenčín stratil dvojnásobné vedenie, Nitra v šlágri udržala tesnú výhru

Richard Pavlikovský z Dukly TrenčínRichard Pavlikovský z Dukly Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v utorkovom zápase 3. kola Tipsport Ligy na ľade Dukly Trenčín 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Hráčom v prvej časti hry častokrát kazila spoluprácu hustá hmla, ktorá sa vznášala nad ľadovou plochou. V tejto sezóne zatiaľ stopercentní Trenčania sa do súpera pustili zhurta.

V Martine rozhodovalo až predĺženie

Hokejisti Žiliny majú aj po treťom zápase nového ročníka najvyššej súťaže Tipsport ligy v kolónke víťazstiev nulu, v utorok v rámci 3. kola prehrali na ľade Martina 1:2 po predĺžení. Hostia boli veľmi blízko k zisku troch bodov po presnom zásahu Tomáša Bulíka zo záveru druhej tretiny, proti bol Michal Murček, ktorý vyrovnal 55 sekúnd pred záverečnou sirénou. V predĺžení napokon rozhodol o víťazstve domácich Miloslav Jáchym, ktorý takmer od modrej čiary prepálil brankára Tomáša Tomeka.

MHC Martin - MsHK Doxxbet Žilina 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 60. Murček (T. Varga, Bačik), 64. Jáchym (T. Varga) - 40. Bulík (Richard Huna, Róbert Huna)
Vylúčení: 5:3, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Tvrdoň, 1800 divákov

Banská Bystrica aj po zápase s Piešťanmi bez straty bodu

Úradujúci slovenskí vicemajstri z Banskej Bystrice si v najvyššej súťaži Tipsport lige naďalej držia suverenitu, v utorkovom dueli 3. kola zdolali na domácom ľade hráčov Piešťan tesne 2:1. Bystričania viedli v polovici zápasu 2:0 po góloch Juraja Majdana, ten najprv pekne zakončil akciu Fredrika Sandgrena s Brettom Sonnem a neskôr ho šikovne našiel pred bránkou veterán Michal Handzuš. Hostia v tretej tretine už len skorigovali zásluhou Jakuba Ručkaya, ktorý tečoval strelu Marcela Holoviča. Banská Bystrica pred Piešťanmi zdolala v riadnom hracom čase aj Nitru (4:1) a majstrovské Košice (1:0) a je na čele ligovej tabuľky, najbližšie sa predstaví v Martine.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 24. Majdan (Sandgren, Sonne), 34. Majdan (Handzuš, D. Pašek) - 45. J. Ručkay (Holovič)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Kacej, Synek, 1973 divákov

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Po zaspatej prvej tretine nám nevyšiel začiatok duelu. V druhej tretine sme sa prebrali, ale súperovi sme mali odskočiť na vyšší ako dvojgólový rozdiel. V tretej časti hry sa Piešťany dostali do hry kontaktným gólom, ale cenné tri body sme si napokon udržali."

Leo Gudas, tréner Piešťan: "Podľa mňa to bol vyrovnaný zápas, ale Bystričania mali veľa šancí, ktoré nevyužili. Brankár Košarišťan zachytal veľmi dobre a dlho nás držal v hre o výsledok. Škoda, že sme po takomto priebehu nezískali čo i jeden bod."

Obdržálek zvolenským hrdinom v Trenčíne

Hokejisti Trenčína okúsili trpkosť prehry v treťom súťažnom zápase najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, keď v utorok v rámci 3. kola nestačili doma na Zvolen - podľahli mu 2:3 po samostatných nájazdoch. Dukla viedla 1:0 aj 2:1, nedokázala však doviesť duel do víťazného konca. O vyrovnanie na 2:2 sa postaral v 49. min kmeňový hráč Slovana Bratislava Radovan Puliš, ktorý hosťuje v tíme HKM. Ten istý hráč mohol rozhodnúť desať sekúnd pred koncom predĺženia, ale jeho teč strely Michala Juraška trafil betóny Jana Cháberu. V nájazdovej lotérii bol úspešný len Petr Obdržálek a zariadil dva body pre hostí.

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 29. Ölvecký (Vozdecký, V. Nemec), 35. Melichárek (Michal Hlinka) - 32. J. Jurík (Brabenec, Klhůfek), 49. Puliš (Juraško, Semorad), rozhodujúci sam. nájazd Obdržálek
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: J. Gašparovič (Trenčín) 10 min osobný trest, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin - Holienka, Smrek, 2318 divákov

Nitrania si v šlágri poradili s oceliarmi

Hokejisti Nitry sa dočkali prvého víťazstva v novej sezóne najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy v zápase 3. kola, keď v utorok pred domácimi divákmi zdolali majstrovské Košice tesne 3:2. "Corgoni" viedli v úvode druhej tretiny už 2:0 po presných zásahoch Petrov Ordzovenského a Königa, no úradujúci šampión dokázal ešte do konca prostrednej časti hry vyrovnať. Najprv v jej polovici znížil zblízka Richard Lelkeš a v 39. min sa presadil Marek Bartánus. Hrdinom domáceho tímu sa stal v 48. min Tibor Kutálek, keď si z ľavej strany pekne nakorčuľoval na prihrávku Petra Stloukala a poslal puk do odkrytej košickej bránky.

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 2. Ordzovenský (Stümpel, Pupák), 23. P. König (Stümpel), 48. Kutálek (Stloukal, M. Slovák) - 30. Lelkeš (Macejko, Češík), 39. M. Bartánus (Štrbák)
Vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - Šefčík, Výleta, 2460 divákov

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Potrebovali sme body ako soľ, v druhej tretine nás síce Košice zatlačili, ale potom naša bojovnosť dominovala a dokázali sme zvíťaziť."

Peter Oremus, tréner Košíc: "Boli tam dobré momenty v zápase, ale o výsledku rozhodli naše chyby. V najbližšom zápase sa musíme posnažiť získať nejaké body vo Zvolene."

Skaličania doma proti Popradu vybojovali aspoň bod

HK 36 Skalica - HK Poprad 3:4 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 26. Mickievics, 26. Lantoš, 60. Brendl - 16. Hvila, 34. Rusnák, 42. Síkela, 63. Fabian. Rozhodovali: Lokšík - Junek, Návratek, vylúčení: 5:7, navyše: Jass (Skalica) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 1065 divákov

Martin Stloukal, tréner Skalice: "My sme v situácii, kedy sa radujeme z každej vydarenej maličkosti v zápase. Dnes sme uhrali bod, čo nás teší, ale je to veľmi málo. Čaká nás ešte veľmi dlhá cesta k lepším výsledkom a viacbodovým ziskom."

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, vzhľadom na situáciu domácich. Podľa našich predstáv bola len prvá tretina, kedy sme mali hru pod kontrolou a dali sme aj gól. Druhá tretina už bola horšia, dvakrát sme inkasovali. Obrat priniesol náš gól v oslabení na 2:2. Po treťom presnom zásahu sme mysleli, že zápas odohráme víťazne. Napokon rozhodlo predĺženie, s čím sme spokojní."

Viac o téme: Dukla Trenčín ŠHK 37 Piešťany HKm Zvolen HC ‘05 iClinic Banská Bystrica
  • Zdroj: TASR, SITA