VIDEO Chelsea na úvod skupiny rozdrvila izraelského súpera: Kyjev zachránil remízu s Portom

Gólové oslavy futbalistov ChelseaGólové oslavy futbalistov Chelsea Zdroj: SITA

LONDÝN - Londýnska FC Chelsea potvrdila v súboji s izraelským Maccabi Tel Aviv úlohu favorita a po výsledku 4:0 sa usadila na prvej priečke G-skupiny. Vedúci gól na Stamford Bridge strelil z priameho kopu domáci Willian. Brazílčan však duel nedohral, keď pre zranenie ho v 23. minúte vystriedal Costa.

Druhý gól tesne pred odchodom do šatní pridal z pokutového kopu Óscar. Domincia Chelsea pokračovala aj po zmene strán, klincom do rakvy pre hostí bol presný zásah Costu po hodine hry. Ofenzívne predstavenie domácich zavŕšil v 78. minúte Fábregas.

Druhý súboj skupiny medzi domácim Dynamom Kyjev a FC Porto sa skončil deľbou bodov, keď diváci v záverečnej desaťminútovke boli svedkami dvoch gólových zásahov. Domáci zachránili bod až v 89. minúte.

G-skupina:

Dynamo Kyjev (Ukr.) - FC Porto (Portug.) 2:2 (1:1)
Góly: 20. Gusev, 89. Bujaľskij - 23. a 81. Aboubakar, ŽK: 46. Gusev, 58. Rybalka - 17. Maicon, 40. M. Pereira, 48. Aboubakar, 88. D. Pereira, rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Kyjev: Rybka - Danilo Silva, Chačeridi, Dragovič, Antunes - Rybalka, Garmaš - Gusev (67. Bujaľskij), M. Veloso (86. Kravec), D. González (70. Belhanda) - Júnior Moraes

Porto: Casillas - M. Pereira, Maicon, Martins Indi, Layún - André, D. Pereira, Neves, H. Herrera (65. Tello) - Brahimi (78. Corona), Aboubakar (90.+ Pablo Osvaldo)

FC Chelsea (Angl.) - Maccabi Tel Aviv (Izr.) 4:0 (2:0)
Góly: 15. Willian, 45.+ Oscar (z pok. kopu), 58. Diego Costa, 78. Fábregas, ŽK: 1. Loftus-Cheek - 5. Rajkovič, 33. Igiebor, rozhodoval: Felix Zwayer (Nem.)

Chelsea: Begovič - Azpilicueta, K. Zouma, G. Cahill, Baba - Loftus-Cheek (77. B. Traoré) - Willian (23. Diego Costa), Fábregas, Oscar (65. Ramires), E. Hazard - L. Rémy

Tel Aviv: Rajkovič - Špungin (71. Peretz), Ben Haim (ročník 1982), Tibi, Ben Haruš - Alberman - Ben Haim (ročník 1989) (64. Micha), Mitrovič, Igiebor, Avraham Rikan (64. D. Radonjič) - Zahavi

Viac o téme: FC Porto FC Chelsea Londýn Maccabi Tel Aviv Dinamo Kyjev