VIDEO Hamšík prispel ku kanonáde Neapolu: Kozáčik sa pri výhre Plzne blysol čistým kontom

Marek Hamšík a jeho gólové oslavyMarek Hamšík a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenský futbalista Marek Hamšík prispel jedným gólom k vysokému víťazstvu SSC Neapol nad FC Bruggy (5:0) v 1. kole skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2015/2016. O osude štvrtkového stretnutia rozhodol taliansky klub už v jeho úvodnej polhodine, v ktorej zrazil belgického protivníka na kolená tromi presnými zásahmi.

V 53. minúte nadišla gólová chvíľa pre 28-ročného slovenského špílmachra, ktorý si v šestnástke Brúgg spracoval načasovanú prihrávku od Driesa Mertensa a po obídení brankára pohodlne zasunul loptu do opustenej brány. O deväť minút už za rozhodnutého stavu Hamšík opustil ihrisko a prenechal miesto Alanovi. V druhom súboji D-skupiny Legia Varšava medzi žrďami s Dušanom Kuciakom prehrala na pôde dánskeho FC Midtjylland 0:1.

Ondrej Duda necestoval s poľským mužstvom na zápas. "Mám problémy so zadným stehenným svalom na pravej nohe. Na vine nie je nijaké zranenie, len ma to začalo bolieť. Po konzultácii s trénerom sme sa dohodli, že neodcestujem na zápas. Uvidíme, či v nedeľu stihnem najbližší ligový duel v Chorzówe," uviedol vo štvrtok večer 20-ročný záložník a k dianiu v Herningu poznamenal: "Pozeral som to, bol to vyrovnaný zápas. Škoda nešťastného vlastného gólu Kucharzyka. Ešte je však pred nami veľa zápasov a treba myslieť pozitívne."

FC Liverpool nastúpil na ihrisku Girondins Bordeaux bez viacerých kľúčových hráčov. Do Francúzska neodcestovali okrem kapitána slovenského národného tímu Martina Škrtela ani Christian Benteke a stredopoliar James Milner. Okrem nich dostali čas na oddych stopér Dejan Lovren, krajný obranca Nathaniel Clyne a stredopoliar Lucas Leiva. "The Reds" sa ujali vedenia v 65. minúte po zásahu Adama Lallanu, remízu pre domáce farby zariadil Jussie.

Až tri kluby má v skupinovej fáze český futbal. Viktoria Plzeň s trojlístkom Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský, Michal Ďuriš vstúpila do skupinových bojov domácim triumfom 2:0 nad Dinamom Minsk, Kozáčik sa blysol čistým kontom. Slovan Liberec, v útoku s Marekom Bakošom, prehral doma so Sportingom Braga 0:1. Rapid Viedeň s Jánom Novotom medzi žrďami prehrával po prvom polčase so španielskym Villarrealom 0:1, no dvoma zlepenými zásahmi krátko po zmene strán otočil priebeh a napokon zvíťazil 2:1.

V základnej zostave PAOK Solún nastúpili obaja slovenskí legionári Erik Sabo a Róbert Mak a ich tím v F-skupine remizoval s azerbajdžanskou Gabalou 0:0. Nedarilo sa Groningenu, v drese ktorého si premiérový duel na európskej scéne odkrútil Albert Rusnák. Holandský klub slabo vzdoroval favorizovanému Marseille, Olympique si z "krajiny tulipánov" odváža hladké víťazstvo 3:0.

Skupinová fáza vyvrcholí záverečným šiestym kolom 10. decembra. Do jarného 16-finále postúpia prvé dva kluby z každej skupiny, tam sa k nim pridá osem tretích zo skupín LM. Finále sa bude hrať 18. mája 2016 v Bazileji.

A-skupina:

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - FK Molde (Nór.) 1:3 (1:1)
Góly: 42. Nani - 36. Hoiland (z pok. kopu), 53. Elyounoussi, 65. Linnes, ČK: 84. Elyounoussi (Molde), rozhodoval: Bastien (Fr.)

Ajax Amsterdam (Hol.) - Celtic Glasgow (Škót.) 2:2 (1:2)
Góly: 25. V. Fischer, 84. Schöne - 8. Bitton, 42. Lustig, ČK: 74. Izaguirre, rozhodoval: Banti (Tal.)

B-skupina:

Girondins Bordeaux (Fr.) - FC Liverpool (Angl.) 1:1 (0:0)
Góly: 81. Jussie - 65. Lallana, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)
Martin Škrtel (Liverpool) nefiguruje v zápise o stretnutí.

FC Sion (Švaj.) - Rubin Kazaň (Rus.) 2:1 (1:0)
Góly: 11. a 82. M. Konaté - 65. Kanunnikov, rozhodoval: Ekberg (Švéd.)

C-skupina:

FK Gabala (Azerb.) - PAOK Solún (Gréc.) 0:0
Rozhodoval: Estrada (Šp.)
Erik Sabo hral do 85. min, Róbert Mak (obaja PAOK) odohral celé stretnutie.

Borussia Dortmund (Nem.) - FK Krasnodar (Rus.) 2:1 (1:1)
Góly: 45. Ginter, 90.+ Park Joo-Ho - 12. Mamajev, rozhodoval: Liany (Izr.)

D-skupina:

FC Midtjylland (Dán.) - Legia Varšava (Poľ.) 1:0 (0:0)
Gól: 60. Kucharczyk (vlastný), ČK: 88. Furman (Legia), rozhodoval: Göcek (Tur.)
Dušan Kuciak odchytal celý zápas a dostal ŽK, Ondrej Duda (obaja Legia) nefiguruje v zápise o stretnutí.

SSC Neapol (Tal.) - FC Bruggy (Belg.) 5:0 (3:0)
Góly: 5. a 77. Callejón, 19. a 25. Mertens, 53. HAMŠÍK, rozhodoval: Vad (Maď.)
Marek Hamšík (Neapol) hral do 62. min.

E-skupina:

Rapid Viedeň (Rak.) - Villarreal CF (Šp.) 2:1 (0:1)
Góly: 50. Schwab, 53. S. Hofmann (z pok. kopu) - 45. Baptistao, rozhodoval: Johannesson (Švéd.)
Ján Novota (Rapid) odchytal celé stretnutie.

Viktoria Plzeň (ČR) - Dinamo Minsk (Biel.) 2:0 (1:0)
Góly: 36. Hořava, 75. M. Petržela, rozhodoval: Avram (Rum.)
Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Patrik Hrošovský odohral celý zápas, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) hral do 83. min.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol FC Brugge