UEFA rozdávala obrovské pokuty: Kvôli agresívnym fanúšikom trpí reprezentačný futbal

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

NYON - Európska futbalová únia UEFA nariadila Maďarsku i Rumunsku odohrať najbližší zápas kvalifikácie EURO 2016 pred prázdnymi tribúnami. Obe krajiny tak potrestala za neprimerané správanie sa fanúšikov v predchádzajúcich dueloch.

Priaznivci Maďarska sa nezdržali rasistických prejavov počas septembrového domáceho stretnutia s Rumunskom, navyše prerušovali aj štátnu hymnu súpera. Okrem zatvoreného ihriska musí tamojší zväz zaplatiť pokutu 70.000 eur, informovala agentúra AP. Maďari tak privítajú 8. októbra Faerské ostrovy na prázdnom štadióne.

UEFA nariadila hrať bez divákov aj Rumunsku v najbližšom zápase proti Fínsku 8. októbra. Dôvodom boli incidenty rumunských fanúšikov v septembrovom stretnutí proti Grécku v Bukurešti. Rumuni navyše zaplatia pokutu 60.000 eur. V F-skupine kvalifikácie ME im patrí zatiaľ druhá priečka o tri body pred Maďarskom.

Strešná organizácia európskeho futbalu zároveň potvrdila odobratie jedného bodu Chrovátsku za svastiku, ktorú páchatelia chemicky vypálili do trávnika pred júnovým duelom kvalifikácie EURO 2016 proti Taliansku na štadióne Poljud v Splite. Najbližšie dva domáce zápasy navyše Chorváti odohrajú na prázdnom štadióne a zaplatia pokutu 100.000 eur.

Viac o téme: Maďarsko Rumunsko Chorvátsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články