VIDEO Mourinho sa pobavil na Wengerových nervoch: Arsenal fňukal takmer vždy!

Brankár Arsenalu Petr Čech upokojuju Diega Costu a GabrielaBrankár Arsenalu Petr Čech upokojuju Diega Costu a Gabriela Zdroj: SITA

LONDÝN - Chelsea dominovala v sobotnom derby nad Arsenalom 2:0. Väčšiu pozornosť ako výsledok pútajú dve červené karty a množstvo sporov medzi hráčmi. Na trávniku bolo cítiť hnev a agresivitu. Znovu sa spomínali možné chyby rozhodcov a subjektivita ich rozhodnutí.

Domácim pomohli k triumfu súperi, keďže dohrávali iba s deviatimi hráčmi. V závere prvého polčasu videl červenú kartu obranca Gabriel a Chelsea využila presilovku v 53. minúte, keď sa po priamom kope hlavou presadil Kurt Zouma. V 79. minúte navyše musel po druhej žltej predčasne do šatne aj Santi Cazorla a "The Blues" pridali aj druhý gól. V prvej minúte nadstaveného času upravil na konečných 2:0 Eden Hazard.

Tréner "The Gunners" Arséne Wenger po zápase netajil hnev nad rozhodnutiami rozhodcov: "Veľká nespravodlivosť! Diego Costa mal dostať červenú kartu. Doteraz nechápem, prečo ju vlastne nedostal. Do spŕch mal putovať hneď dvakrát, prehreškov napáchal dosť. Pozrite sa na záznam, Costa to všetko začal. Ak by dostal červenú kartu, nikto z mojich hráčov by nebol vylúčený. Costa rozdával facky, a to nie neúmyselne. Dobre vedel, čo robí. Sme na vine iba za to, že sme na jeho provokácie reagovali. Robí to stále a rozhodcovia s tým nič nerobia. Hneď ako sa ho niekto dotkne, letí na zem ako podťatý."

Z obvinení si Mourinho ťažkú hlavu nerobil. Očividne bol rád za výhru, a tak si v dobrej nálade ešte do súpera trošku "kopol": "Hral som proti Arsenalu asi 15 či 16-krát. Nefňukali asi iba raz, pretože v ten jeden raz vyhrali. Vždy, keď hrám derby, hovorím hráčom jednu vec - kontrolujte si nervy. Psychika rozhoduje takéto zápasy. Všetko je to o kontrole emócií."

Tréner domácich Jose Mourinho nezaradil do základnej zostavy kapitána Johna Terryho. Bolo to prvýkrát, čo portugalský kormidelník nezaradil tridsaťštyriročného stopéra do zostavy na ligový duel, aj keď bol zdravotne v poriadku a pripravený. Mourinho uviedol, že to bolo pre "taktické dôvody". "Mám troch stredných obrancov a všetkým verím rovnako. Prečítal som hru súpera a čo môže spraviť," uviedol kouč. V strede obrany Chelsea tak nastúpili Gary Cahill a Kurt Zouma.

Chelsea Londýn - Arsenal Londýn 2:0 (0:0)
Góly: 53. Zouma, 90.+1 Hazard, ČK: 45.+1 Gabriel, 79. Cazorla (obaja Arsenal)

Viac o téme: Chelsea Londýn José Mourinho Arsenal Londýn Arséne Wenger
  • Zdroj: športky, TASR