VIDEO Trnavský Spartak vyhral dôležitý súboj: Jakubkov gól Ružomberku na body nestačil

Zľava: Tomáš Kóňa zo Spartak Myjava a Martin Jakubko z MFK RužomberokZľava: Tomáš Kóňa zo Spartak Myjava a Martin Jakubko z MFK Ružomberok Zdroj: SITA

SKALICA - V prvom zápase 10. kola futbalovej Fortuna ligy sa Skalica rozišla s Dunajskou Stredou po remíze 2:2.

Zápas odštartoval gól Skalice už vo 4. minúte - Michal Gašparík sa uvoľnil a poslal kolmú prihrávku na Ivana Lietavu, ktorý skóroval. V 14. minúte Štepanovský presne prihral Pačindovi a ten vyrovnal na 1:1. Obidve mužstvá boli veľmi aktívne. V prvom polčase striedavo držali loptu na kopačkách hráči domácich aj hostí. V 29. minúte sa pred bránkou domácich zrodilo viacero gólových šancí pre Dunajskú Stredu, ale ani jedna sa neujala.

V 54. minúte vybojoval loptu Štepanovský, ktorý prihral loptu Strakovi, ten našiel dlhým centrom Erika Pačindu a ten už druhýkrát v zápase prekonal gólmana domácich. Hostia si potom dlho strážili náskok, ale nestiahli sa iba do obrannej ulity a často podnikali nebezpečné protiútoky. V 81. minúte sa ale nováćik najvyššej súťaže dočkal vyrovnania - Ciprys našiel v šestnástke striedajúceho Ulricha, ktorý poslal loptu do bránky hostí. Ďalší gol už nepadol a tak si oba tímy odniesli po bode.

MFK Skalica - DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (1:1)
Góly: 4. Lietava, 81. Ulrich - 14. a 54. Pačinda. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Lietava, Konečný, Ciprys - Straka, Kwin Kwin, Sarr, Štepanovský, 1639 divákov

SKALICA: Fišan – Konečný, Majerník, Ciprys – Vaško(76.Jakúbek), Šebesta (59. Ulrich), Hlinka, Kurák – Bariš, Gašparík (55. Mazan) – Lietava

DUNAJSKÁ STREDA: Tujvel – Ljubičič, Michalík, Davis, Kwin Kwin – Straka (83. Horváth), Pačinda, Sarr (76. Polievka), Štepanovský, Pambou – Szarka

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Moje hodnotenie bude veľmi jednoduché. Ja som veľmi sklamaný z toho, čo sme tu dnes predviedli. Vobec sme sa nepriblížili k výkonu zo soboty v Žiline. A to ma veľmi mrzí. Pre mňa bolo doležité, aby sme tento zápas vyhrali, ale bohužiaľ priebeh zápasu bol taký, že sme nakoniec radi za bod. Okrem úvodných minút, keď sa nám podarilo streliť gól a mysleli sme si, že sme dobre začali, tak opak bol pravdou a súper bol od tej doby lepší. Vyústilo to k tomu, že súper otočil a ja som nakoniec rád, že sme ešte ten jeden gól dali a máme bod. S výkonom ale spokojný nie som."

Tomislav Marič, tréner Dunajskej Stredy: "Zápas sme mali vo svojich rukách, no nakoniec sme o to prišli. Veľmi rýchlo sa domáci dostali do vedenia. Som spokojný s tým, že moji hráči na to dobre zareagovali a vyrovnali."

Trnavský Spartak v dôležitom súboji uspel v Podbrezovej

Dôležitý zápas pre obe mužstvá, ktoré sa pred úvodným hvizdom nachádzali v akomsi duševnom rozpoložení. Hostia prehrali predchádzajúci zápas doma s Michalovcami a spôsobili, že Podbrezová klesla na samý spodok tabuľky. Železiari sa však o to zaslúžili sami po piatich prehrách, až nakoniec došlo k výmene stráží a trénera Frťalu nahradil v role kouča Marek Fabuľa. Jeho premiéra sa dobre nezačala, už v 7. min si Schranz na zadnej žrdi nabehol nikým neatakovaný na center a prudkou 'placírkou' pod brvno otvoril skóre. V 10. min strelu ľavačkou Podia z priameho kopu brankár Kamenár vyrazil. Vysoké lopty z krídel sa premnožili, veľa osohu však z nich nezniklo a hráči, najmä domáci, si lámali hlavu nad tým, ako odomknúť súperov obranný zámok. Veľký problém pre nich predstavoval aktívny Janečka, ktorý sa stal okrídlene známym tým, že pred sezónou prestúpil do Podbrezovej, aby sa nakoniec vrátil do trnavského materského klubu. Domáci skúšali šťastie v 25. min z priameho kopu, no Kochan len opečiatkoval múr. Z klasickej pretláčanej sa nezrodil v ďalších minútach ani jeden vážnejší brankársky zákrok a bolo otázne, čo prinesie druhý polčas.

V 51. min hlavička Sablera minula tesne bránku vedľa ľavej žrde, po centri Frizoniho to však bola jedna z mála akcií, ktorá zaváňala zo strany domácich gólom. Rovnako aj strela J. Pančíka v 57. min vzbudila nádej na vyrovnanie a po strele Vaščáka mal plné ruky práce v 59. min Kamenár. To však bolo málo oproti šanci Sablera v 65. min, ktorý opäť nestihol zo 16 metrov presnejšie zakončiť, a pritom mal na to dostatok času. Márne skončila aj ofenzíva v 70. min s hlavičkovým zakončením Vajdu tesne ponad. Tréner Fabuľa už v 75. min vystriedal troch hráčov a aj táto rýchlosť nasvedčovala, že od spokojnosti mal dosť ďaleko. V 77. min sa zdvojnásobila, pretože po centri Čonku sa presadil z 11 metrov po rýchlom polobrate Majdán a zvýšil na dvojgólový rozdiel. Zo zúfalej záverečnej snahy už železiari kontaktný gól nevykúzlili a utrpeli šiestu prehru za sebou.

ŽP Šport Podbrezová - Spartak Trnava 0:2 (0:1)
Gól: 7. Schranz, 77. Majtán, rozhodca Chmura, ŽK: Gál-Andrezly, Melunovič - Halilovič, Majtán, Janečka, Schranz, 1750 divákov

ŽP Šport Podbrezová: Baláž – Frizoni, Kupčík, Vajda, Migaľa (46. Andrič) – J.Pančík (67. Žilák), Gál-Andrezly, Podio, Kochan - Sabler (75. Melunovič), Vaščák

Spartak Trnava: Kamenár – Janečka, Nikolič, Godál, Čonka –Majtán (78. Harba), Baéz, Casado, Halilovič (83. Benogo), Schranz (88. Vojtuš) - Mikovič

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Rozhodli dva momenty v našej šestnástke, treba priznať, že súper ich zvládol a stopercentne využil šance. My sme takticky hrali veľmi dobre, pramenili z toho aj šance, no mužstvo je v stave, keď mu chýba pokoj, a to rozhodlo. Hráči si zaslúžia pochvalu, za ten jeden môj tréning sa prevratené veci ani nedali čakať, musíme popracovať na tom, aby sme sa z toho všetkého dostali. Nebude to ľahké, treba nám bodovať a posunúť sa niekam dopredu. Potrebujeme nadobudnúť hlavne pokoj, a ten sa získava bodmi."

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Musím povedať, že sme v prvom rade šťastní za tri body. Ešte sa chcem ospravedlniť za prehru s Michalovcami, tento zápas podľa mňa už ukázal, že sa to nezopakuje. Úvodný gól sme strelili po peknej akcii, polčas bol vyrovnaný, po zmene strán mali domáci prevahu, šance nevyužili a nám sa podarilo streliť druhý gól. Až na tých 25 minút druhého polčasu, ktoré sme nezvládali technicky, sme ukázali celkom dobrú fazónu."

Zlaté Moravce zdolali Senicu rozdielom triedy

Úvodne dejstvo stretnutia prinieslo obojstranne vyrovnanú partiu. Hralo sa prevažne medzi 16-tkami a strelecké príležitosti sa rodili len veľmí ťažko. Vo 4. minúte Tawambovu strelu v poslednej chvíli zblokoval Pavlík. Do vedenia išli domáci v 5. minúte, keď si na Orávikov rohový kop vyskočil de Souza a presnou hlavičkou prekonal Junasa. Na opačnej strane v 17. minúte skúšal šťastie Dolný, z hranice 16-tky mieril tesne vedľa ľavej žrde. V 27. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Tawamba, ktorého strelu stihol odvrátiť Hromada. Skóre sa menilo v 29. minúte, keď Tawamba prešiel obranou Záhorákov ako nôž maslom, obišiel aj brankára Junasa a z uhla do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. V záverečnej minúte prvého polčasu sa vyznamenal Ranilovič, ktorý Pillárovu lyšiacku hlavičku vyškriabal spod brvna na rohový kop.

Po zmene strán bolo viac aktivity na senických kopačkách. Domáci vsadili na pozornú defenzívu, z ktorej podnikali rýchle protiútoky. V 58. minúte Glavaš rozohral štandardnú situáciu, Burič poslal Orávikovi, ktorého prudká strela letela vysoko nad. Na opačnej strane po zaváhaní Glavaša sa dostal ku koncovke Hromada, z uhla tiež nemieril medzi žrde. V 62. minúte vyšla domácim parádna kontra, keď Tawamba vysunul Orávika, na striebornom podnose ponúdol tutovku Glavašovi, ktorý zo 6 metrov prestrelil prázdnu bránu. V 65. minúte Školník vysunul Tawambu, ten sa rútil sám na Junasa, povedľa ktorého poslal loptu tesne vedľa pravej žrde. Hostí mohol vrátiť do stretnutia v 70. minúte Kalabiška, avšak ten zoči-voči Ranilovičovi mieril iba do neho. V 74. minúte Tawamba vysunul Orávika, ten sa dostal loptou do ostrého uhla, takže jeho strela skončila v území nikoho. Záverečná snaha hostí ku gólu neviedla, naopak po rýchlej kontre po osi Orávik - Tawamba spečatil víťazstvo ViOn-u striedajúci Ploj.

ViOn Zlaté  Moravce - FK Senica 3:0 (2:0)
Góly: 5. De Souza, 29. Tawamba, 90.+ Ploj. Rozhodoval: Špaček, ŽK: Perišič, Tipurič - Hušek, Hladík, 1064 divákov

Zlaté  Moravce: Ranilović – Majkič, Tipurič, De Souza, Pintér - Glavaš (87. Ploj), Burič, Školník (76. Krznarič), Perišič (82. Cebara), Orávik - Tawamba

Senica: Junas – Ventúra (81. Hladík), Pavlík, Pillár – Hušek, Čunta – Klec, Varga (56. Mráz), Hromada, Dolný – Kalabiška

Libor Fašiang, tréner ViOn-u : "Dnes sme potrebovali bodovať, nevydarený zápas s Ružomberkom sme chceli vymazať. Podarilo sa nám streliť rýchly gól a po polhodine aj druhý. Po zmene strán sme sa zámerne stiahli a čakali sme na svoje šance. Tie aj prišli, škoda, že sme ich nedokázali využiť. Musím pochváliť aj mladé mužstvo Senice, ktoré odohralo tiež dobrý zápas."

Dušan Vrťo: "Dnes sme videli dobrý zápas, myslím si, že obe mužstvá chceli zvíťaziť. V závere, keď sme už hrali vabank, si súper vytvoril tri tutovky. Nám chýbal rozdielový hráč, ako bol Tawamba, ktorý podľa mňa svojou kvalitou do slovenskej ligy nepatrí. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Jakubkov gól Ružomberku na body v Myjave nestačil

Po úvodnom oťukávaní vyslal prvú vážnejšiu strelu do priestoru brány domáci Pekár v 10. min a narobil Tofiloskému starosti. Brankár Ružomberka sa predviedol pri strele Beňa v 15. min. O ďalšie dve minúty už ale lovil loptu zo siete, keď ju k žrdi dokázal presne zakrútiť Pekár – 1:0. Kopaničiari boli pri chuti, v 21. min odvrátila obrana hostí loptu iba k Sládekovi a ten ju zvnútra pokutového územia umiestnil k žrdi – 2:0. V 29. min pálil po rohu nad bránu Pekár a ten istý hráč zakončoval mimo priestoru brány aj o dve minúty. Otrasení Ružomberčenia v 35. min skorigovali, lopta sa poodrážala k nepokrytému Jakubkovi a ten sa zblízka nepomýlil – 2:1. Zaujímavý futbal sa na trávniku odohrával aj v nasledujúcich minútach, no výrazná šanca sa už v prvom dejstve nezrodila.

Po zmene strán najskôr mierili mimo priestoru troch žrdí Ďubek a na opačnej strane ihriska Daniel. V 57. min našiel Beňo pred bránou kopačku Sládeka, no ten z dobrej pozície mieril privysoko. V 59. min preletela tesne ponad brvno Kolárova strela. Hostia predviedli peknú akciu o dve minúty, Zošák poslal spätnú prihrávku striedajúcemu Lačnému, ktorý bránu prestrelil. V 65. min mal gól na kopačke Bílovský, no Piroskovu prihrávku nedokázal využiť. O dve minúty bol myjavský stredopoliar v úlohe prihrávajúceho, kolmo vyslal do úniku Sládeka, ale hrdinom okamžiku sa stal Tofiloski. Rovnako tomu bolo v 80. min, keď vystihol rozohrávku Ružomberčanov Škutka, ale zoči-voči brankárovi hostí sa nepresadil. Domácich to napokon mrzieť nemuselo, lebo zápas dotiahli do víťazného konca.

Spartak Myjava – MFK Ružomberok 2:1 (2:1)
Góly: 17. Pekár, 21. Sládek – 34. Jakubko. Rozhodoval: Smolák,  ŽK: Faško (Ružomberok), 1642 divákov

Myjava: Hruška – Kolár, Banovič, Marček, Beňo – Pekár, Kóňa, Bílovský – Piroska (70. Škutka), Sládek (75. Duga), Daniel (85. Slančík)

Ružomberok: Tofiloski – Lupták, Rosa, J. Maslo, P. Maslo – Faško (57. Lačný), Nagy (50. Kružliak) – Lovás (83. Boszorád), Ďubek, Zošák  - Jakubko

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Máme veľkú radosť z víťazstva nad silným Ružomberkom, lebo Ružomberok má naozaj kvalitné mužstvo. Toto víťazstvo si veľmi ceníme. Mrzí ma jedna vec, že sme nevyužili obrovské množstvo gólových šancí a ten zápas sme mali uzavrieť omnoho skôr. Z tých gólových šancí, ktoré sme si vypracovali po fantastických akciách, mali padnúť ešte ďalšie góly."

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: "Keď idete na Myjavu, tak súpera nemôžete pustiť do vedenia 1:0, tobôž 2:0, tak ako my zbytočnými chybami. Potom sa zápas na Myjave veľmi ťažko otáča. Aj keď sme sa snažili, dali sme do toho dosť. V druhom polčase boli chalani zbytočne nervózni a akcie nedotiahli do konca. Ku cti im slúži, že sme šli za vyrovnaním, tlačili sme. Potom sme mali otvorené trošku zadné dvierka, ale s tým sme počítali. Rozhodujúce bolo, že Myjavu nemôžete tak ľahko pustiť do dvojgólového vedenia."

Viac o téme: DAC 1904 Dunajská Streda MFK Skalica
  • Zdroj: TASR, SITA