VIDEO Barcelonu od hanebnej prehry nezachránil ani Messi: Benzema usadil Real na ligový trón

Veľké sklamanie Barcelony: Lionel Messi, Dani Alves a v pozadí Andrés IniestaVeľké sklamanie Barcelony: Lionel Messi, Dani Alves a v pozadí Andrés Iniesta Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti majstrovskej FC Barcelona utrpeli v španielskej La Lige prvú prehru v sezóne, keď v stredu v 5. kole padli na štadióne Celty Vigo 1:4. Domáci nad úradujúcim európskym šampiónom viedli už 3:0, potom znížil Brazílčan Neymar, ale tím trénera Luisa Enriqueho inkasoval ešte raz.

Celta sa so 4 výhrami a jednou remízou dostala na chvíľu na čelo tabuľky, ale predstihol ju Real Madrid, ktorý vyhral v Bilbau 2:1.

Prekvapenie na úkor favorita začal bývalý hráč "Barcy" Nolito v 26. minúte, potom prišli dva góly Iaga Aspasa. Hoci hostia raz gólovo odpovedali, definitívne ich zrazil na kolená presný zásah Johna Guidettiho, ktorý vystriedal práve Aspasa.

"Biely balet" pod vedením kouča Rafaela Beniteza uhral dôležité body na horúcej pôde vďaka dvom gólom francúzskeho útočníka Karima Benzemu. Ten hostí dostal do vedenia v prvom dejstve a po domácom vyrovnaní v druhom polčase aj napokon rozhodol v 70. minúte.

V ďalších stredajších dueloch remizovalo Levante doma s Eibarom 2:2 a Rayo Vallecano zdolalo na domácom štadióne Gijon 2:1.

Celta Vigo - FC Barcelona 4:1 (2:0)
Góly: 30. a 56. Aspas, 26. Nolito, 83. Guidetti - 80. Neymar, 23.311 divákov.

Athletic Bilbao - Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 67. Sabin - 19. a 70. Benzema, 40.000 divákov.

UD Levante - SD Eibar 2:2 (0:1)
Góly: 52. Morales - 10. a 48. Baston, 14.000 divákov.

Rayo Vallecano - Sporting Gijon 2:1 (1:0)
Góly: 40. Trashorras (z 11 m), 48. Guerra - 49. Jonathan, ČK: 39. Espinoza (Gijon), 11.067 divákov.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Neymar Celta de Vigo