VIDEO Nezastaviteľný Lewandowski sa zase predviedol: Strelil 7 gólov Bayernu v rade

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Zdroj: SITA

BERLÍN - Nemecký futbalový šampión Bayern Mníchov nestratil body ani v 7. kole tamojšej najvyššej súťaže I. bundesligy, keď zvíťazil na trávniku Mainzu 3:0. Bavori majú po siedmich kolách na čele tabuľky plný počet 21 bodov.

Na triumfe Bayernu sa dvoma gólmi podieľal kanonier Robert Lewandowski. V rozpätí 13 minút druhého polčasu (51. a 63.) strelil dva góly a prekonal tým hranicu 100 presných zásahov v nemeckej najvyššej súťaži.

Momentálne ich má na konte 101. Najprv hlavou parádne zatočil do siete loptu po centri Kingsleyho Comana a potom sa uvoľnil na hranici ofsajdového územia a po "blafáku" brankárovi Lorisovi Kariusovi zvýšil na 2:0 pre favorita. Víťazstvo Bayernu neskôr dovŕšil Francúz Coman.

Dvadsaťsedemročný Lewandowski dosiahol 74 ligových gólov ešte vo farbách Borussie Dortmund v rokoch 2010 - 2014, ďalších 27 pridal v drese súčasného bavorského zamestnávaľa. Potreboval na to 168 zápasov.

Dvadsaťsedemročný Lewandowski dosiahol 74 ligových gólov ešte vo farbách Borussie Dortmund v rokoch 2010 - 2014, ďalších 27 pridal v drese súčasného bavorského zamestnávaľa. Potreboval na to 168 zápasov. V tejto sezóne má ofenzívne ladený Poliak na konte už 10 gólov. Ešte v čerstvej pamäti je jeho utorková kanonáda do siete Wolfsburgu (5:1), keď za 9 minút nasúkal 5 gólov.

"Stále si musíte veriť, že skórujete. Aspoň ja idem s týmto cieľom do každého zápasu," uvedol Lewandowski a na potvrdenie svojich slov odhalil tričko s číslom 100, ktoré skrýval pod zápasovým dresom.

Výsledky sobotňajších stretnutí 7. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Stuttgart - Mönchengladbach 1:3 (1:2)
Góly: 40. Ginczek (z pok. kopu) - 16. G. Xhaka, 20. Gentner (vlastný), 90. Raffael

18 Hannover    7 0 2 5 6:16 2

Pripomeňme si ešte Lewandovského nedávne vystúpenie, pri ktorom strelil 5 gólov za 9 minút.

Viac o téme: Robert Lewandowski Mainz FC Bayern Mníchov